+380673870816 +380673870816

Представники Червоного Хреста вчили рівнян надавати першу медичну допомогу

Надавати першу медичну допомогу сьогодні вчили рівнян представники Червоного Хреста.  Також спеціалісти вимірювали тиск та  проводили діагностику щитовидної залози. Усе це в рамках відзначення Всесвітнього дня Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. 

Представники Червоного Хреста проводять спеціальні курси для рівнян, де ті можуть не лише опанувати певні навички, а й отримати сертифікат міжнародного зразка. За два місяці такі курси пройшли понад тисячу чоловік. Саме ці люди, а також інші добровольці, зможуть увійти до спеціально створеного рятувального загону, який діятиме на базі Червоного Хреста.

Володимир Соколенко, голова РОО "Товариство Червоного Хреста України":

- Ми зараз почали  готувати рятувальний загін. Такий є і в комітеті Червоного Хреста. Він з першого грудня працював на майдані. І ми такий загін також готуємо сьогодні.

Відчути себе в ролі рятівників мали змогу і рівняни. Добровольці переконані, що навички першої медичної допомоги зайвими в житті не будуть, тим паче, в час такої нестабільної ситуації в країні.

Любов, рівнянка:

- На даний момент в нашій країні це повинен знати кожен, тому що всіляке може бути. Для мене було б добре мати такий навик. Якби могла б комусь допомогти, я б це зробила.

Також рівняни мали можливість виміряти тиск та пройти діагностику щитовидної залози. Ті, у кого виявили патології, були направлені у відповідні медустанови.

Михайло Кулаков, лікар УЗД Рівненського обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення:

- Вузлові форми, патологія, яка часто зустрічається в нашому регіоні. Ті, в кого первинні ознаки, направляються на дообстеження в Рівненський обласний спеціалізований диспансер радіаційного захисту, в ендокринологічний диспансер.

Загалом  обласна організація Червоного Хреста реалізовує 16 гуманітарних програм на Рівненщині.   Під її опікою знаходяться 25 тисяч самотніх людей похилого віку. Також медики займаються лікуванням осіб хворих на туберкульоз, СНІД та алкоголізм. За час дії програми їм вдалося пролікувати 144 особи, 142 з них одужали.

Схожі статті