+380673870816 +380673870816

Відновити довіру рівнян до місцевого самоврядування прагнуть поляки

В рамках реалізації проекту "Польський досвід системних змін. Практичні імплікації для України" впродовж двох днів у Рівному проходили міжнародні дебати. 

Без втручання казначейства. Коштами повинно розпоряджатися безпосередньо місто. Допомогти українцям напрацювати свою автентичну модель розвитку місцевого самоврядування до Рівного приїхали поляки. Про переваги та недоліки такої схеми із рівнянами дискутують у форматі дебатів. Спектр тем для обговорення -  широкий. 

Богдан Юрчук, представник Федерації менеджерських ініціатив:

- Щодо власне функціонування завдань органів місцевого самоврядування, яким чином може розвиватися українське самоврядування в майбутньому, які тенденції в сфері функціонування місцевого самоврядування в країнах Європейського Союзу, в країнах Західної, Центральної і Східної Європи. І власне, на які тенденції можна розраховувати загалом на нашому континенті.

Участь у міжнародних дебатах взяли рівненські високопосадовці, науковці, діячі культури, представники мас-медіа та просто громадяни, яким не байдуже майбутнє України. Серед них і Володимир Новацький. Каже, що інформацію, яку намагалися донести до рівнян поляки почув. 

Володимир Новацький, учасник міжнародних дебатів:

- Польські представники хотіли нам донести, що ми повинні, як жителі впливати на державні органи, а вони вже повинні використовувати ті стандарти та критерії, аби нам було легше.

Поділилися поляки і власним досвідом системних змін. Кшиштоф Лонтка розповідає, у них немає казначейства, грошима розпоряджається безпосередньо міська влада. Вона самостійно приймає рішення скільки та на що витратити коштів.  

Кшиштоф Лонтка, керівник відділу інвестиційних проектів уряду м. Люблін:

- Гроші міста зберігають в приватному банку і за підписом  міського голови можна витратити ці кошти на все, що депутати хочуть. Всі швидше працюють, ми швидше будуємо дороги, нашу інфраструктуру і тому ми задоволені в Польщі, що таке місцеве самоврядування. Це важливо для нас. 

Польська модель розвитку місцевого самоврядування рівнянам імпонує, адже громада сама диктує владі, що насамперед повинна зробити остання. Відтак нині активісти склали і власний перелік проблем, які мають вирішити можновладці. 

Сергій Ващук, радник центру сприяння бізнесу:

- За результатами РАДАРу було складено каталог проблем, які варто вирішити в першу чергу. Таким чином громадські активісти зможуть контролювати, що робиться, а що не робиться. Говорили про різні проблеми, починаючи з того, що не зроблений ремонт в під’їзді, закінчуючи будівництвом великого заводу з переробки шкідливих речовин, зокрема піднімалося питання будівництва на території міста.

Загалом до участі у заході долучилося близько сотні рівнян. Тривав він впродовж двох днів. 

Схожі статті