+380673870816 +380673870816

Про легалізацію видобутку бурштину на Рівненщині розмірковували місцеві чиновники та науковці

Старі проблеми для нової влади. Рівненщина вже давно позиціонує себе як столиця сонячного каменю, проте, левова частка бурштину стає здобиччю "чорних копачів". Підняти це питання вкотре вирішили місцеві депутати, громадські діячі, науковці та правоохоронці. 

Незаконний видобуток бурштину щороку завдає не лише фінансових збитків державній казні, але й знищує родючі землі нашого краю. Свої міркування стосовно того як не лише легалізувати цей бізнес, але й зробити його "нешкідливим" для довкілля, висловили місцеві науковці під час круглого столу. На їх думку, в цьому процесі  не потрібно вигадувати велосипед. Адже свого часу у нас діяла Клесівська ділянка видобутку бурштину і хоча робота там велась дещо примітивно, проте, вона була результативною.

Андрій Калько, доктор географічних наук МЕГУ:

- Зрозуміло, що видобуток бурштину вручну - це примітивний спосіб. Тим не менше, таке підприємство давало понад 100 кілограмів бурштину за рік. 95 відсотків такого бурштину віднесено до категорії ювелірного.

Нині ж науковці пропонують добувати сонячний камінь спеціальними машинами, які доволі швидко окуплять себе, а головне, що після подібних робіт землю можна відновити. Проте, аби впровадити наукові розробки в дію, спочатку необхідно вирішити проблему з "чорними копачами" та їх впливовими покровителями.

Олександр Лащук, депутат Рівнеради:

- Кришують. Окрім того, представники деяких політичних сил, кримінальні авторитети,  опозиціонери намагаються влізти в цю тему, адже це своєрідний Клондайк. Тому для декого дуже вигідна ситуація, аби не було керівника правоохоронців, те саме стосується СБУ і керівника управління лісового господарства, адже там усе було перерите не без відома лісництв і не без залучення їхньої техніки.

За словами очільника краю, сьогодні будь-які спроби викорінити "чорний бізнес" відразу наражаються на спротив.

Сергій Рибачок, голова Рівненської ОДА:

- Цей спротив уже є. Я чітко бачу слід в тому, що є певні  проблеми з призначенням керівників силових органів і я в цьому бачу, в першу чергу, слід того нелегального видобутку. Адже, щоб  на повну силу  запрацювали правоохоронні органи тим,  хто порушує закон, це не вигідно.

Вирішити ж ситуацію може втручання на державному рівні та введення у дію відповідного закону, який повністю регламентував би обіг сонячного каменю. Для тог, аби внести свої пропозиції щодо зміни законодавства, вже всередині травня в облдержадміністрації проведуть розширену  колегію за участю  керівників районів, яких безпосередньо стосується проблема незаконного видобутку бурштину. Очікується присутність на заході і  представників органів правопорядку районного та обласного рівнів. 

Схожі статті