+380673870816 +380673870816

У МЕГУ учні голосували за мир на Міжнародних громадських читаннях

Я голосую за мир.  Під такою назвою в МЕГУ пройшли 18 Міжнародні громадські учнівські читання. Свою позицію  висловили не лише школярі з України, а й з Польщі, Угорщини, Білорусі та Росії. Кращі твори видали у спеціальному збірничку, який і об’єднав голоси молодого покоління за мир. 

Владислав Кочкарьов, учасник  Міжнародних громадських учнівських читань "Я голосую за мир":

- Мир  - це рушій прогресу. Те, що спонукає нас жити. Існують ті люди, які хочуть жити в мирі, яким не важливі золоті батони, маєтки. Є люди, які хочуть жити і насолоджуватись цим життям.

Таким уявляє собі мир та прагнення простих людей на землі учасник учнівських читань Влад.  Свої твори він вже вп’яте відсилає до МЕГУ. Каже,  що кожен раз  має свіжі думки та бачення проблематики миру.  Інший учасник  не лише пише, а й постійно слідкує за подіями, що відбуваються в нашій країні. І має своє звернення до сепаратистів та провокаторів.

Владислав Мирончук, учасник  Міжнародних громадських учнівських читань "Я голосую за мир":

- Зупиніться, будь ласка, бо це колись доведе до біди.

Близько 2 сотень творів сповнених дитячих мрій і застережень відібрали для Міжнародних громадських учнівських читань в МЕГУ. Своїм баченням миру ділились діти не лише з України, а й Польщі, Білорусі, Угорщини, Росії. Щоправда, не всі мали змогу приїхати і особисто зачитати твори у зв’язку із нестабільною ситуацією в країні. Проте, їх заклики до миру та єдності не залишилися осторонь, вони увійшли до спеціального збірника, - кажуть організатори.

Тамара Пагута, співорганізатор Міжнародних громадських учнівських читань "Я голосую за мир":

- Діти мир російські бачать у тому, щоб це була дружба між народами, щоб діти могли прокидатись під мирним небом, щоб не було куль, щоб вони могли відвідувати навчальні заклади.

Аби підтримати мир,  учасниця читань  Евелін Голотай завітала до МЕГУ з Угорщини. 

Евелін Голотай, учасниця Міжнародних громадських учнівських читань "Я голосую за мир":

- Я родом з України і відчуваю душевний зв'язок  з цією державою.  Це мій обов’язок говорити про мир тут і тепер.

У стінах вишу за мир  юне покоління голосує вже у вісімнадцяте. Започаткував  цю традицію засновник університету Степан Дем’янчук  ще в 1997 році. Саме він створив наукову школу з проблем педагогіки миру.

Анатолій Дем’янчук, ректор МЕГУ:

- Ним була створена наукова лабораторія виховання молоді в дусі миру. Сьогодні в ній працюють науковці, які розробляють тему на сучасному етапі сьогодення. Ми знаємо, що цьому питанню приділяється увага на світовому рівні.

В МЕГУ також функціонує єдиний в Україні Музей миру. Тепер його напрацювання та навіть сам факт існування є актуальним для суспільства як ніколи, переконані у виші. І вже незабаром планують поповнити музей  новими експонатами. 

Схожі статті