+380673870816 +380673870816

До роковин Чорнобильської катастрофи у Рівненському краєзнавчому музеї відкрили фотовиставку

Життя мертвого міста закарбоване на світлинах, напередодні 28 річниці аварії на Чорнобильській АЕС, показали рівнянам. Сьогодні у краєзнавчому музеї відкрилася фотовиставка "Чорнобиль: чорна биль, чорний біль". 

У цій місцині життя зупинилося 28 років тому. Внаслідок найбільшої у світі техногенної ядерної катастрофи сьогодні місто Прип’ять називають мертвим. Рік тому троє рівненських фотохудожників вирішили відвідати радіаційну зону і закарбувати на світлинах те, чим нині живе Чорнобиль. Був серед них і Олександр Харват. 

Олександр Харват, фотохудожник:

- Спонукало те, що я сам був учасником ліквідації аварії з першого дня. Я тоді навчався в Києві і всю нашу групу в першу ж ніч відправили на ліквідацію наслідків аварії і хотілося побачити, яке місто сьогодні. Я пам’ятаю, коли я тоді, 27 квітня, піднімався на 16-поверхівку, а коли приїхав 30 листопада 2013 року, то це зовсім інше місто. Сьогодні це мертве, страшне місто.

Загалом на виставці представили понад три десятки світлин. Від побаченого, каже ліквідатор аварії на ЧАЕС Микола Гайбонюк, мурахи по шкірі. Хоча в реальності картина ще страшніша. Востаннє пан Микола у Чорнобилі побував декілька років тому.

Микола Гайбонюк, ліквідатор аварії на ЧАЕС:

- Я  з великим трепетом та хвилюванням переглянув роботи наших рівненських фотомитців. Тут звичайно представлені не всі роботи, які вони відзняли. Я це розумію, адже сучасні технології дозволяють сьогодні багато, але це все сьогодні нагадує мені те, що свого часу пройшов я.

Під час фотовиставки продемонстрували рівнянам і короткометражний фільм з місця зйомок. Також експозицію доповнили і музейними експонатами – старі фото, книги, документи та особисті речі учасників ліквідації аварії. Діятиме виставка до 20 травня.

 

Схожі статті