+380673870816 +380673870816

До Рівненського інституту права з’їхались науковці з усіх куточків країни, щоб обговорити сучасні проблеми права в Україні

Проблемам правотворення в сучасній Україні присвятили вже п’яту поспіль Всеукраїнську науково-практичну конференціую, що пройшла у стінах Рівненського інституту Київського університету права НАН України. Своїми думками з цього приводу ділились не лише студенти вишу, але й посадовці та науковці з усіх куточків України. 

Обговорити сучасні проблеми права в Україні до Рівненського інституту права з’їхались близько 40 учасників з усіх регіонів держави. Взяли участь у всеукраїнській конференції і студенти вишу, адже сьогодні саме від правників залежить чи буде в майбутньому наша держава справді правовою.

Марина Дей, декан факультету міжнародних відносин Київського університету права НАН України:

- Україна знаходиться на етапі перетворення правової системи. В Україні потрібно впроваджувати наукові розробки, які існують у наукової еліти нашої держави і донести їх до тих осіб, які беруть участь безпосередньо в процесі правотворення. Наш університет є аполітичним, ми не підтримуємо жодної політичної сили, проте, ми хочемо донести те,  що потрібно змінити безпосередньо в праві України,  аби уникнути тих проблем, які вже існують на сьогоднішній день.

Зараз стоїть питання реформування системи влади в державі та конституційної реформи. Тому нині практикуючі правники, науковці та студенти мають якнайшвидше розробити пропозиції змін до чинного законодавства.

Степан Павлюк, заступник голови Рівненської обласної ради:

- Правотворення - це є форма регулювання суспільних відносин. Зараз будуть змінені положення Конституції, будуть внесені суттєві зміни в закон "Про місцеве самоврядування", буде, я думаю, скасовано закон "Про місцеві державні адміністрації" і будуть замість них виконкоми.

Взяв участь у всеукраїнській правовій  конференції і Архієпископ Рівненський та Острозький Іларіон. За словами владики, якщо ми вже вирішили будувати нову державу, тоді потрібно, відповідно, запровадити  і нові закони, які б цьому сприяли.

Іларіон, Архієпископ Рівненський та Острозький УПЦ КП:

- Усі ті процеси, що зараз відбуваються в країні, не можуть обійтися без права так само, як церква, наприклад, коли розвивалася, адже вона не могла обійтися без церковно-канонічного права. Звісно, в нас закони є і вони діють, але їх завжди потрібно вдосконалювати і розвивати. Потрібно їх робити такими, аби вони не шкодили, а сприяли розвитку держави.

В університеті студентів активно долучають до наукової діяльності. Так, другокурсниця Тетяна вже має досвід участі у заходах такого масштабу. Для виступу на цій конференції дівчина приготувала доповідь, що стосується захисту прав журналістів у "гарячих точках".

Тетяна Бабуцова, студентка II курсу факультету міжнародних відносин Київського університету права НАН України:

- Я знайшла один із перших документів, який свідчить про права журналістів. Це була Гаазька конвенція 1907 року і там є перші згадки про права журналістів. Там зазначено, що їх права мають бути захищеними, аби вони могли без перешкод працювати у "гарячих точках" в різних країнах.

Усі доповіді, озвучені на конференції, згодом будуть надруковані і в спеціальному збірнику. А почесним гостям керуючий справами Володимир Якимчук від імені ректора Київського університету права Юрія Бошицького подарував пам’ятні книги "Історія Україна-Європа". 

Схожі статті