+380673870816 +380673870816

Молодих рівнян готуватимуть до подружнього життя на спеціальних курсах

В державі почали впроваджувати  відповідну програму за підтримки ООН. Сьогодні її концепцію презентували під час спеціального семінару у Рівному.  

Інститут сім’ї в нашій державі  планують змінити в Міністерстві соціальної політики України. Залучились навіть підтримкою Організації Об’єднаних Націй. У планах практична реалізація програми підготовки молоді до подружнього життя. 

Адріан Буковинський, експерт з питань сімейної політики та сімейних відносин, Президент ВБФ "Сім’я":

- Передбачається, що в кожному місті, районі України будуть створені центри підготовки до подружнього життя, на які кожен мешканець буде мати змогу прийти і почути цікаву інформацію, наприклад, в який спосіб будується щасливе подружжя.

Сьогодні проект презентували і в Рівному. Для ознайомлення  запросили соціальних працівників з  Волинської, Тернопільської  областей. Фахівці запевняють, що проблематика  сімейних стосунків доволі гостро стоїть  в українському суспільстві. Підтвердження цьому є сумна статистика розлучень –  близько 60%. 

Федір Фомін, заступник начальника управління  соціального захисту сімей:

- Ми намагаємось попереджувати ці проблеми, бо скільки б  не боролася держава  з цими проблемами, потрібно визначати причини. А причини свідчать, що люди не готові до створення сім’ї. Проблема в голові, а не в грошах.

Фахівці, схоже, придумали як достукатися  до молодого покоління.  У Рівному та інших містах України планують запровадити спеціальні курси.  Запрошення на них закохані отримуватимуть  при поданні заяви до РАЦСу. На курсах з молоддю працюватимуть фахівці у кількох тематичних  блоках  - психологічному, медичному та навіть духовному. Подібні ініціативи вже підтримують представники обласної влади, більше того, хочуть,  щоб про родинні цінності із молодим поколінням говорили ще із шкільних лав.

Олександр Савчук, заступник голови Рівненської ОДА:

- Мені здається, що це завдання, яке потрібно піднімати ще в школі. Я вже не кажу про батьків. Це потрібно робити з першого класу, можливо певні виховні години, години духовності. Ми повинні займатись із дітками, які ще не сформувались.

Державних коштів на впровадження цього проекту нині не передбачено. Активну підтримку надали представники ООН.

Олена Іванова, керівник проекту Програми Розвитку ООН "Підтримка реформи соціального сектору України":

- Наша  місія – підтримати проведення семінарів, які мають на меті показати важливість підтримки молодих сімей і важливість підготовки молодих сімей до спільного життя.

Для реалізації проекту потрібно близько 5 тисяч регіональних спеціально навчених фахівців.  То ж  курси підготовки молоді до шлюбу планують запровадити вже в наступному році. 

Схожі статті