+380673870816 +380673870816

Хто захистить релігійні організації сьогодні?

Постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2014 року № 81 Уряд ухвалив рішення про скасування низки пільг на природний газ та теплову енергію, в тому числі і для релігійних організацій.

Якось в поле моєї уваги в соцмережах потрапив плакат з надписом на фоні адміністрації Президента України: "Як на армію, так народ допоможіть (по п’ять гривень за СМС). А як в Президенти (по два мільйони), так відразу у всіх гроші знайшлись".

Погодьтесь, чи не найяскравіша ілюстрація до вищесказаного. Адже не можна вирішити проблеми нестачі бюджетних коштів, шляхом "цивілізованого відбору" їх у тих, хто нині турбується за нашу духовну просвіту. Принаймні буде правильно,коли фінансову скруту розділили б всі, а не лише "обрані".

Якщо ж говорити про релігійні організації та намагання скасувати низку пільг на газ та тепло, це Україна вже переживала.

Отже, 2011 рік. Постановою № 869 "Про забезпечення єдиного підходу до формулювання тарифів на житлово-комунальні послуги", прийнятого 1 червня 2011 року Кабмін відмінив рішення поререднього уряду щодо встановлення для релігійних організацій знижених цін за оплату комунальних послуг на рівні тарифів як для населення.

Тоді така ініціатива викликала чималу стурбованість з боку священнослужителів усіх деномінацій. Адже, коли ми говоримо справді про Церкву Христову, остання живе за рахунок пожертвувань своїх відвідувачів. А їх сума може бути різною. Не останнє місце у цьому відіграє і фінансовий стан сімей віруючих людей. Якщо ж говорити про сьогодення, - то паски затягнули всі – і віруючі і атеїсти. Відтак, виникає питання, звідки і скільки платити?

Тоді, в недалекому 2011 році посприяти у вирішенні ситуації, що склалась навколо церков зміг Радник Першого віце-прем’єр міністра України з релігійних питань Володимир Шушкевич. У результаті, дане питання знаходилось на розгляді Кабінету міністрів України досить тривалий час. Втім, в жовтні 2011 року воно було вирішене і Прем’єр міністр Микола Азаров підписав нову Постанову № 199 від 17 грудня 2011 року. Цим нормативно - правовим актом були встановлені знижені ціни для релігійних організацій при оплаті комунальних послуг на рівні тарифів як для населення.

Також було доручено Мінфіну передбачити вчасно підготовку проекту Державного бюджету України на наступний рік ресурси на компенсацію НАК "Нафтогаз України", тепло і водопостачальним компанія втрат від постачання релігійним організаціям послуг за зниженими цінами. Так було в 2011.

Нині рішенням постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2014 року № 81 скасовано пільги релігійним організаціям, що передбачалися постановою Кабміну України від 27.12.2001 року № 1729 "Про забезпечення споживачів природним газом" та постановою Кабміну України від 30.12.2013 року № 951 "Про зниження ціни на природний газ".

Крім цього, за повідомленням Інституту релігійної свободи, втратили чинність постанова Кабміну України від 03.09.2009 року № 989 "Про ціни на природний газ для потреб релігійних організацій" та постанова Кабміну України від 17.10.2011 року № 1199 "Про тарифи на теплову енергію, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для потреб релігійних організацій та національних творчих спілок і їх регіональних осередків та ціни на природний газ, що використовується для виробництва та надання релігійним організаціям та національним творчим спілкам і їх регіональним осередкам послуг з опалення і постачання гарячої води".

Якщо у І кварталі 2014 року для релігійних організацій ціна на природний газ становила 1309,20 гривні за 1000 куб. метрів (з урахуванням ПДВ та зборів), то тепер можна очікувати підвищення ціни щонайменше в 3 рази – до рівня промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання.

Кабмін також установив з 1 травня 2014 року роздрібні ціни на природний газ, що використовується для потреб населення. Вони диференційовані залежно від річного обсягу та видів споживання.

Встановлені такі граничні рівні цін на природний газ для населення за умови, що обсяг споживання природного газу протягом року:

не перевищує 2500 куб. метрів — 1197 гривень за 1 тис. куб. метрів;

не перевищує 6000 куб. метрів — 1965 гривень за 1 тис. куб. метрів;

перевищує 6000 куб. метрів — 4011 гривень за 1 тис. куб. метрів;

При цьому, за розрахунками Уряду, підвищення ціни на природний газ для населення складає 56 %, виходячи з середньозваженої ціни по усіх групах споживачів.

"В сьогоднішніх умовах ми зобов’язанi підняти тарифи на енергоносiї, щоб не збанкротувала країна, щоб привести у відповідність навіть не до економічного обґрунтованого рiвня, а хоча б до рівня Росiї", – зазначив прем’єр Арсеній Яценюк 27 березня у парламенті, представляючи антикризові податкові поправки Кабміну.

За його словами, підвищення тарифів буде поетапним і триватиме до 2018 року. Водночас підвищення тарифів для населення буде супроводжуватися впровадженням нової системи соціальної підтримки, яка охопить до 30% громадян. "Кожна малозабезпечена сiм’я буде додатково отримувати до 500 гривень на оплату”, – зазначив глава Уряду.

Раніше повідомлялось, що і сам Кабінет Міністрів України переходить на режим жорсткої економії, скоротивши власні витрати та штат, відмовившись від чартерних перельотів та великого автопарку урядових авто. Непопулярні реформи та підняття тарифів були серед умов МВФ для надання кредиту Україні.

Саме щодо останнього – скорочення власних витрат та штату, відмови від чартерних перельотів та великого автопарку урядових авто, дуже хочеться відчути не лише на прикладі телевізійних репортажів, приміром, про автопарк Януковича, на частині якого чомусь "гарцують" по Україні представники "Правого сектора", а у фінансовому звіті перед українським народом за кожну виручену з продажу копійчину і її подальше спрямування.

Нині ж це виглядає примарно та декларативно. А прирівнявши в тарифі представників світського та духовного світу, таким чином, на мою думку, автори такою Постановою ставлять знак рівності між служителями Закону мирського та Закону Божого.

Відтак, невдовзі варто буде очікувати нової Постанови, прости мене Господи, – "Про Податок на входження в Царство Боже", тощо. Тому, в цій колотнечі важливо Церкві лишитись церквою, а владі владою. Як то мовиться : Богу Богове, а кесарю кесареве".

Тому, не потрібно бути пророком, аби передбачити "ноту незгоди" з боку релігійних організацій щодо такої постанови. Інше питання, хто буде ДІЄВИМ лобістом віруючих людей нині? Можливо, слово за християнськими демократами?

Джерело: Соціально-християнська партія

Схожі статті