+380673870816 +380673870816

У Рівному молодшають інсульти та інфаркти

Кожні 5 хвилин інсульт вражає українців, кожні 15 – через нього помирають. В Рівному, як і в цілому по Україні серед причин смертності  на першому місці знаходяться серцево-судинні хвороби.  

Щороку в Україні від серцево-судинної патології помирає 450 тисяч  громадян. На жаль, інфаркти та інсульти значно помолодшали, - констатують  лікарі і почали вражати переважно чоловічу частину населення. Наприклад,  в Рівному  за минулий рік від хвороб органів кровообігу померло  154 особи працездатного віку, з них 126 – чоловіки. Причини банальні – нездоровий спосіб життя: тютюн, алкоголю, стреси  та байдужість до свого організму. 

Оксана Бурачинська, завідувач кардіологічного відділення №1 Рівненської ЦМЛ:

- В нас останнім часом пропагується здоровий спосіб життя, але більшість людей веде пасивний спосіб життя.  А ось старші люди зараз фактично переймаються телевізором. Вони не рухаються.

В Рівному наймолодший інфаркт міокарда зареєстрований у 24 роки, інсульт - в 19. Це звісно поодинокі випадки, кажуть медики, проте, причини для побоювань  є.  

Оксана Бурачинська, завідувач кардіологічного відділення №1 Рівненської ЦМЛ:

- За останні роки з’явилась проблема, коли в молодих людей виникають інфаркти на фоні спазму судин, пов’язані на фоні вживання наркотичних речовин. Раніше лікарі, які багато років працюють в кардіології,  такого не помічали.

За рік у Рівному госпіталізували  майже півтори тисячі рівнян з підозрою на інфаркт міокарда. І попри розширенні  та усучаснені можливості діагностики серцево-судинних хвороб, люди не поспішають на прийом до лікаря навіть в разі потреби. 

Вікторія Покоєвчук, заступник начальника міського управління охорони здоров’я:

- Якщо порівняти кількість інфарктів міокарда, яка реєструється в Польщі, а це більше 130 тисяч  і в Україні, а це 52 тисячі, то можна зробити висновок, що ми не діагностуємо, не знаємо випадків міокарда. І якщо взяти до уваги, коли людина помирає і основною причиною пишеться атеросклероз – це узагальнене поняття, то ми й не знаємо, яка на сьогодні статистична картина по інфарктах міокарда.

Інсульт – ще одна смертельна загроза, яка вражає українців кожні 5 хвилин. Після нього лише 12 % людей можуть повернутись до повноцінного життя, 60 %  - отримують інвалідність. Цю хворобу лікарі називають  піком розвитку кардіологічних проблем.

Ігор Черняк, завідувач відділення судинної неврології Рівненської ЦМЛ:

- Щоденно нам, лікарям, доводиться зіштовхуватися з такими ситуаціями, наприклад, коли питаєш, який тиск, а у відповідь тобі кажуть, що не знають. Немає стратегії лікування гіпертонічної хвороби.

Не затягувати і витрачати свій золотий час, радять  медики в разі ознак серцево-судинних порушень. Навіть здоровим людям потрібно двічі на рік перевірятись у лікаря.  Кажуть, в медустановах  функціонують новітні препарати, бо одна кардіограма про усі вади вам не розкаже. Більшість обстежень безкоштовні, заспокоюють лікарі, хоча тут і не обходиться без благодійних внесків. Проте, спеціалісти запевняють, що з порушеннями в організмі  краще і дешевше боротися на початкових стадіях, ніж потім пожинати тяжкі наслідки. 

Схожі статті