+380673870816 +380673870816

У разі лиха лише 36 тисяч рівнян можуть розраховувати на підземні сховища

Куди бігти і де ховатись в разі війни чи техногенної небезпеки? У Рівному рятувальники, представники управління з питань надзвичайних ситуацій міськвиконкому та фахівці з РДГУ провели навчання з цивільного захисту населення. Долучили й студентів.

Від війни, техногенної  небезпеки або ж стихійного лиха рівнян може врятувати 94 сховища та 105 протирадіаційних укриттів. Проте, з них лише половина є у задовільному стані, кажуть фахівці. Одні не належно укомплектовані, інші - підтоплені. То ж у разі лиха підземний прихисток собі можуть знайти лише 36 тисяч жителів міста. 

Анатолій Максименко, завідувач сектору управління з питань надзвичайних ситуацій Рівненського міськвиконкому:

- Щорічно ми перевіряємо разом з управлінням  Державної служби з питань надзвичайних ситуацій, також об’єкти проходять комплексне обстеження. Не у всіх об’єктах можна розмістити людей.

Під час навчань студентів РДГУ не лише ознайомили теоретично з правилами безпеки, а й продемонстрували на практиці як діяти і  де можна знайти укриття в разі лиха.

Ірина Мороз, журналіст:

- Це сховище було створене ще у 1955 році. Загальна площа 75 м квадратних, вмістити може 150 людей.

Дане укриття від радіаційних забруднень знаходиться на вулиці Степана Бандери, 12. Воно сягає шести метрів  вглиб. Температура повітря +16. Містить кілька постів - хімікодозиметричний, постачання повітря, санітарний,  водопостачання та каналізації, а також  пост зв’язку і контролера. 

Люфт:

- Є вентиляційний фільтр. Два приміщення для переховування. Одне на 70 чоловік. Друге теж на 70 чоловік.

Перебувати тут люди можуть до трьох діб. Для підтримки  зв’язку з навколишнім світом є радіоточка, телефон, ловить мобільний, хіба  що немає вай-фаю, жартують спеціалісти. Проте, згідно норм безпеки, відсутні тут матеріали, що стануть в пригоді в разі обвалу укриття. Але  фахівці заспокоюють, що вони  тут не знадобляться. 

Валерій Байло, начальник штабу цивільного захисту РДГУ:

- Це сховище хоча і побудоване в 1955 році та  знаходиться на глибині  6 метрів, проте, воно за всіма  розрахунками не може піддатися повній руйнації.

Студенти такі навчання у сховищі сприймають з гумором, проте, не виключають, що правила безпеки засвоєні сьогодні, їм знадобляться в житті.

Юлія, студентка РДГУ:

- Я вважаю, що після навчань кожен з нас буде цілком підготовлений, ніхто не буде панікувати.

Рівненщина  знаходиться на третьому місці в державі за кількістю захисних споруд та налічує більше тисячі з половиною таких.  Але, на жаль, не усі з них є придатними для експлуатації, кажуть рятувальники. 

Юрій Майстров, начальник відділу інженерно-технічних заходів та оповіщення ГУ ДСНС  в Рівненській області:

- Неготових захисних споруд у нас близько 53%. Пов’язано  це з неналежним фінансуванням  з державного бюджету. Це стосується не лише нашої області, а й України. В кожному регіоні такі проблеми є.

Де саме шукати прихисток в разі небезпеки,  рівняни можуть дізнатися в управлінні ЖКГ, там діє Служба сховищ та укриттів, що надасть потрібну інформацію кожному.

 

Схожі статті