+380673870816 +380673870816

Кримчани рятуються від російської окупації на Рівненщині

Проблемами переселенців займаються  як на міському, так і на обласному рівнях. Сьогодні про своє бажання мешкати у нашому краї заявили понад 100 біженців, 79 з них вже розселили на території області. Нині на засіданні координаційної ради щодо надання допомоги жителям Автономної Республіки Крим та інших регіонів України розглядали  й нові звернення. 

Рівненщина приймає біженців. Наша область готова поселити на території краю півтори тисячі кримчан. Нині на тимчасове проживання до нас прибули вже 79 осіб. 

Ольга Підкидач, начальник департаменту соціального захисту населення Рівненської ОДА:

- У  Сарненський район на тимчасове перебування прибуло 78 осіб, 74 – із Харківської області й 4 – із Автономної Республіки Крим. 58 осіб з Харківської області тимчасово проживають в ЗОШ села Грушівка і в гуртожитку санаторію Горинь в селі Степань. 16 осіб проживають у Сарненському гуртожитку, особи з Криму проживають у селі Немовичі.

Нині з питань поселення до соціальних служб звернулися ще 6 осіб. Втім вони потребують постійного житла, а не тимчасового. Жити на Рівненщині хоче і багатодітна сім’я. Однак проблема в тому, що нині мама п’ятьох дітей носить під серцем і ще одне маля, відтак обласні чиновники мізкують, як краще транспортувати родину, адже жінка  на 9 місяці вагітності.

Віталій Бойко, начальник управління охорони здоров’я Рівненської ОДА:

- Ми можемо по дорозі транспортування завести до полового будинку, тільки тоді жінку "швидкою" доведеться вести окремо. Ми ж не можемо вести всю сім’ю із речами в одній машині, ще й "швидкою". 

Існує нині проблема і працевлаштування біженців. Без документів поставити їх на облік в обласному центрі зайнятості не можуть, бо це суперечить закону. Отримати ж оригінали довідок людям подекуди неможливо. 

Іван Ткачук, директор Рівненського обласного центру зайнятості:

- Поставити їх на облік ми не можемо, бо немає довідки, що вони працювали 6 місяців. По-друге, якщо людина проживала в селі, то вона повинна також мати довідку, що вона була членом селянського. 

Відтак це питання варто вирішувати на законодавчому рівні. Розібратися у владних кабінетах столиці мають і з фінансовим забезпеченням біженців.

Олександр Савчук, перший заступник голови Рівненської ОДА:

- Люди, які приїжджають, вони потребують матеріальної допомоги, вони потребують допомоги з догляду за дитиною до трьох років, а це все зв’язано із певними документами.

Проблему можна вирішити, якщо держава надасть цим людям спеціальний правовий статус. Проте, поки цього так і не зробили.

Ольга Підкидач, начальник департаменту соціального захисту населення Рівненської ОДА:

- Ми  розуміємо юридично, що  це явище варто назвати внутрішньою міграцією  і тому вкрай складно організувати надання допомоги, особливо поселення, харчування і так далі, адже законодавчо це не передбачено, а ми оперуємо державними коштами.

Що ж стосується сімей військовослужбовців, то нині вони не надто активні. Сьогодні на Рівненщину переїхали лише 9 родин. 

Схожі статті