+380673870816 +380673870816

На Рівненщині будують екожитло

Назад у минуле. Замість цегли та будівельних блоків  житня солома. На Рівненщині будують екожитло. Перший будиночок звели ще декілька років тому. Велосипед не вигадували, а скористалися старим дідівським методом. Стіни всередині виклали солом’яними тюками. Такий будиночок виходить і тепліший, і дешевший цегляного. Втім будівництво поза законом, адже солома в Україні не вважається будівельним матеріалом. 

Квартирне питання можуть вирішити солом’яні будинки. Збудувати екожитло і дешево, і швидко.

Юлія Бублей, журналіст:

- Технологія будівництва солом’яної хати проста.  Стіни всередині викладають тюками пресованої соломи і щільно штукатурять. Будівельники радять використовувати житню солому, адже саме  її не їдять миші.  Самотужки звести таке житло можна за декілька місяців. Ціна питання коливається у межах  триста  тисяч гривень.

Сьогодні спорудження солом’яних будинків серед українців у тренді, розповідає ініціатор екологічного  будівництва Віталій Фасоля.  Каже, що хат із соломи з кожним роком більшає.

Віталій Фасоля, ініціатор солом’яного будівництва в Україні:

- Якщо спочатку люди з підозрою ставилися до таких технологій, то зараз з кожним роком кількість будинків й інтерес населення зростає. На даний момент в Україні збудовано більше 20 будинків із соломи, але це тільки ті будинки, про які мені відомо. Насправді їх значно більше, просто не всі люди афішують, що вони будують з таких матеріалів.

Не афішують, адже узаконити таке будівництво не просто. Солома в Україні й досі не вважається будматеріалом. Відтак за солом’яну хату власника можуть навіть оштрафувати. Подекуди штрафи  захмарні.

Святослав Євтушенко,  ініціатор солом’яного будівництва на Рівненщині:

- Фактично це виходить незаконне будівництво. Штрафи досягають розмірів половини вартості самого будівництва.

Олександр Карачанський, головний архітектор Рівненської області:

- Є Державні будівельні норми, які  виставляють вимоги до того чи іншого елементу будинку, до конструкцій, до самого матеріалу. Матеріал має відповідати Державним будівельним нормам. Звичайно, що інспекція архітектурно-будівельного контролю з питання будівництва і прийняття в експлуатацію житла контролює всі моменти і якщо є порушення, то буде відповідати забудовник.

Перший солом’яний будинок на Рівненщині звели декілька років тому, але здати в експлуатацію його і досі не вдалося. Відтак мрія Святослава Євтушенка збудувати під Рівним екопоселення, на жаль, залишається лише  мрією. До слова, в Європі та  навіть Росії і Білорусі солому визнали будматеріалом.

Святослав Євтушенко,  ініціатор солом’яного будівництва на Рівненщині:

- Початок цього проекту був ще у 2007 році. 2007, 2008 і 2009 роки –  ми все займалися питанням щодо відведення земельної ділянки, пошуком однодумців, які б хотіли побудувати справжнє екологічно чисте житло, однак змушені були призупинити це через не доскональність нашого законодавства.

Загалом ззовні солом’яний будинок нічим не відрізняється від звичайного. Відтак серед рівнян є чимало сміливців, які попри заборону будувати із соломи все ж зводять екологічно чисті помешкання, адже вони і дешевші, і значно тепліші.

Схожі статті