+380673870816 +380673870816

У Рівному проводять Всеукраїнську олімпіаду з географії

Всеукраїнська олімпіада з географії у Рівному. Замість Миколаєва  проводити її вирішили саме у нас, у зв’язку із неспокійною ситуацією на півдні України. Демонструвати свої знання та вміння до Рівного приїхала  понад сотня учнів восьмих-одинадцятих класів. 

На олімпіаду до Рівного  дев’ятикласник Андрій приїхав із Черкащини. Щоправда, виконував він завдання для десятих класів. Хлопець каже, що рівень його підготовки це дозволяє. До того ж він минулого року посів перше місце серед змагань юних географів. Сьогодні пройшов  практичний тур олімпіади.

Андрій Дубина, учасник всеукраїнської олімпіади:

- Завдання були не досить складними і водночас цікавими. Потрібно було визначити корисні копалини та коротко їх описати.  Щодо теоретичних запитань, то вони були цікаві. Наприклад,  про Тараса Шевченка та те, як він подорожував Уральським муром, тому мені було цікаво писати.

Упродовж  п’яти днів 130 учні  демонструватимуть свої знання та здібності  на Всеукраїнській олімпіаді з географії. Про те, що вона відбудеться саме у Рівному, наші освітяни дізналися лише за три дні до початку.

Юрій Лис, методист Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, член оргкомітету:

- У зв’язку з такою неспокійною ситуацією на півдні України, Міносвіти було вирішено перенести олімпіади зі Сходу і Півдня до більш центральних, західних областей. Було спочатку лячно, але зібралися гуртом і сьогодні до завершення залишається один день. Можна констатувати, що олімпіада пройшла успішно. Багато хто сюди їхав, у них були певні перестороги, але вони побачили наскільки тут привітні люди і на скільки гарне, чисте наше місто.

Організатори також розповідають, що учні з різних куточків України прекрасно між собою ладнають. І їм не важливо, хто із Заходу, а хто із Сходу, вони відчувають себе в першу чергу українцями. Засмутило оргкомітет лише звістка про те, що Крим на олімпіаді цьогоріч не представлений.

Юрій Лис, член оргкомітету, методист Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти:

- Якраз дві команди, які не прибули – це команди з Криму. Але  не прибули не тому, що не хотіли, а сказали, що це від них не залежить і просто зі сльозами на очах жалкували про те, що не зможуть приїхати.

Під час олімпіади школярі виконують як теоретичні, так і практичні завдання. Перевіряють усе члени журі, таких на олімпіаді майже чотири десятки.

Андрій Романів, член журі, декан природничо-географічного факультету МЕГУ:

- Вчора був теоретичний тур і ми перевіряли. Із дітьми ми не спілкуємось, бо це суперечить нормам змагань, нам просто дають роботи для перевірки. Я вчора перевіряв одне з питань у 8 класі.  Були цікаві відповіді,  ідеї. Загалом  досить непогано. 

Переможців олімпіади нагороджуватимуть вже післязавтра. Окрім додаткових балів на ЗНО, найкращі матимуть  можливість отримувати стипендію Президента України і поїхати на Міжнародну олімпіаду  з наук про Землю.

Схожі статті