+380673870816 +380673870816

У МЕГУ обговорили українсько-російські відносини

"Україна і Росія: минуле і сучасне". У світлі останніх подій ця тема чи не найактуальніша сьогодні серед політиків, науковців та істориків. Не говорить про це хіба що байдужий. Розкласти історію стосунків двох сусідніх держав "на полички" нині вирішили і в Міжнародному економіко-гуманітарному університеті імені академіка Степана Дем’янчука. 

Що робити коли дві братні держави Україна та Росія "побили горшки"? Де шукати вихід та які заходи потрібно вжити першочергово?  Ці питання сьогодні обговорювали у стінах МЕГУ на міжвишівському круглому столі. 

Юрій Дем’янчук, проректор МЕГУ, кандидат історичних наук:

- Необхідно виробити спільне бачення ситуації, в якій опинилася Україна, зважаючи на агресію Росії та фактично не оголошену війну.

І таке бачення у науковців МЕГУ є. 

Юрій Дем’янчук, проректор МЕГУ, кандидат історичних наук:

- По-перше, забезпечити цілісність української держави, щоб не відбувалося. По-друге, є конкретна проблема щодо покращення економічної ситуації. Якщо говорити про конкретні кроки, які повинна зробити керівництво нашої держави, то це насамперед питання про списання боргів нашої держави.

Перш за все ми маємо бути разом, вважає кандидат історичних наук МЕГУ Андрій Жив’юк, і не дозволити розколоти нашу країну навпіл. Відтак досвід Федеративної Республіки Німеччини – не для України.

Андрій Жив’юк, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії МЕГУ:

- Коли йти за цією моделлю і реалізовувати та виконувати той план, який написаний в Кремлі, коли вони запропонували Федералізацію України, то  там сказано, що кожен регіон має отримати законодавчі повноваження і виконавчу свою владу. Росія власне і педалює такі речі для того, щоб "законно" мати підставу для анексії не лише Криму, а й інших регіонів України.

Питання україно-російських відносин спільно із науковцями МЕГУ обговорили і представники інших навчальних закладів та державного архіву. Вони переконані, що спільні напрацювання допоможуть задати напрямок у вирішенні існуючої проблеми. 

Схожі статті