+380673870816 +380673870816

Рівнянка поскаржилася на обласний центр із надання соціальних послуг

Де знайти прихисток безхатьку? Сьогодні у Рівному діє обласний центр із надання соціальних послуг. Втім отримати там дах над головою – не реально. Принаймні так стверджує рівнянка Валентина Вакуленко, яка намагалася поселити до цього центру бездомну жінку. 

Вона переїхала на Рівненщину із Закарпаття, тут "пройшла вогонь і воду" й опинилася на звалищі життя в буквальному розумінні цього слова. Ось у цій напіврозваленій хатині посеред смітника жінка мешкала вже не один рік. Історію Надії Колосової нашій знімальній групі нині розповідає рівнянка Валентина Вакуленко.

Валентина Вакуленко, рівнянка:

- В  цій землянці вона десь біля п’яти років проживала. Взимку я їй приносила гарячу їжу, вона і до мене приходила.  Я їй також одежу давала, каструлі. Все, що могла, те й давала.

За словами пані Валентини, проживала Надія тут разом із співмешканцем. Після того, як чоловік почав розпускати руки – терпіння у неї скінчилось. Тоді жінка і вирішила взяти безпритульну під своє крило.

Валентина Вакуленко, рівнянка:

- Вона в мене три дні прожила вдома, а потім я дізналася про цей центр соціального захисту, думаю, заведу її туди, хоча б на місяць-два поки потепліє. Вони нас просто від футболили. Сказали, що немає місця, чому ви сюди прийшли. Мені казали, щоб я її залишила там,  де взяла.

Така поведінка соціальних працівників Валентину Вакуленко обурила. Жінка вирішила шукати правди через Громадську раду при Рівненській облдержадміністрації. Нині її звернення розглядали на спеціальній комісії з питань соціальної політики та захисту населення. Запросили сюди і директора центру, в якому відмовилися надати дах над головою безпритульній. Валерій Стасюк пояснює, не поселили, бо не було вільних місць.  Однак запевняє,  що на вулицю не викидали.

Валерій Стасюк, директор КЗ "Рівненський обласний центр з надання соціальних послуг" РОР:

- Дали можливість поселитися в кімнаті обігріву, яка працює в нас до 15 квітня, в якій перебувають всі, хто цього потребує. Після медкомісії вона прийшли на наступний день і ми заключили з нею угоду на поселення, а ви взяли ту угоду розірвали і сказали, що вона тут не буде проживати.

На це були свої причини, пояснює пані Валентина, адже кімната обігріву переповнена і там не те, що спати, а навіть сісти не було де. Відтак Надю вона вирішила влаштувати в гуртожиток, а на центр поскаржитися до владних кабінетів. Нині там побувала перевірка.

Ольга Симончук,  голова комісії з питань соціальної політики та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи:

- Подивилися хто знаходиться у цих кімнатах, в якому вони стані, послухали директора і працівників цього закладу. Все було відкрито, документи нам всі показали. Все, що ми просили, все надали і ми зробили зовнішній висновок цього питання. Я би зробила акцент на цій кімнаті обігріву, що там дійсно потрібно доставити стільці і відремонтувати ті, що є.

Загалом Рівненський обласний центр  з надання соціальних послуг розрахований на 30 безхатьків. Тут вони можуть проживати півроку.  Раніше скарг на роботу установи не було.

Олексій Шамак, заступник директора Департаменту соціального захисту населення Рівненської ОДА:

- Я думаю, що це поодинокий випадок. Буде проведене службове розслідування. 

Провести розслідування у департаменті обіцяють до 27 березня. Саме на цей день заплановане засідання Громадської ради, на якому власне і  будуть розглядати питання про стан справ у Рівненському обласному центрі  з надання соціальних послуг. Що ж стосується долі Надії, то нині вона, за словами Валентини Вакуленко, знайшла роботу в одному із сіл Рівненщини. 

Схожі статті