+380673870816 +380673870816

У стінах МЕГУ пройшла науково-практична конференція присвячена творчості Тараса Шевченка

Світового генія Тараса Шевченка вшанували сьогодні і в Міжнародному економіко-гуманітарному університеті. Там організували  Всеукраїнську науково-практичну конференцію, яка об’єднала студентів, викладачів, науковців, представників "Просвіти"  у спільному дослідженні творчості Кобзаря.  

Його слово пророче та живе й досі: то пекучо правдиве, то революційно гостре і палке. Аби дослідити творчість та вшанувати славетного  Кобзаря в МЕГУ організували Всеукраїнську науково-практичну конференцію під назвою "Тарас Шевченко в історико-літературному дискурсі". Вона об’єднала зусилля молоді, провідних науковців та представників "Просвіти".

Таміла Груба, декан історико-філологічного факультету МЕГУ:

- Велич Тараса Шевченка спонукає науковців по-новому переосмислити і оцінити вклад його в історію української літератури, мови, культури. Лише з плином часу ми можемо зрозуміти хто був для нас Шевченко, актуальність його слів. Колись Борис Грінченко про нього сказав, що будуть поети, які зможуть зрівнятися із Шевченком, але не буде пророків, яким був Тарас Шевченко.

Окрім наукових доповідей на пленарному засіданні прозвучали й вірші Шевченка різними   мовами світу. Декламували поезію студенти МЕГУ. Айджемал Джумаєва родом із Туркменістану. Вона каже, що захоплюється творчістю нашого Кобзаря, тому вивчила "Заповіт" на своїй рідній мові.

Вже 9 березня чиновники та сотні рінян покладуть квіти до монумента Кобзаря у центрі міста. Як встановлювали пам’ятник Тарасу Григоровичу Шевченку у Рівному пам’ятає член "Просвіти" Євгенія Гладунова. Вона брала участь у чисельних суперечках щодо місця його розташування. Вболівала, щоб монумент був встановлений у самому серці Рівного.

Євгенія Гладунова, член Рівненського обласного об'єднання Всеукраїнського товариства "Просвіта" ім. Т. Шевченка:

- Суперечка про місце пам’ятника була закінчена, коли був знятий ідол з майдану Незалежності і 9 березня був поставлений камінь з надписом, що тут буде споруджений пам’ятник Шевченку.  У  1993 році ми освятили його.

Усі важливі доповіді та дослідження цієї науково-практичної конференції будуть викладені у спеціальному збірнику. Проте, вважають учасники, найголовніше, щоб не дослідження, а живе й невмируще слово українського Пророка звучало та єднало українців, надихало на нові звершення та плекало любов до єдиної,  неподільної  та сильної держави. 

 

Схожі статті