+380673870816 +380673870816

На сесії Рівненської облради депутати з новим очільником краю обговорювали легалізацію рішень президії

Четверте пленарне засідання Рівненської обласної ради із новим очільником краю Сергієм Рибачком відбулось сьогодні.  Депутати довго вирішували чи легалізовувати усі схвалені рішення президії обласної ради, також більшістю затвердили Положення про її виконавчий апарат, структуру та чисельність, а ще ухвалили кілька звернень до Верховної Ради України. Не обійшлося на сесії і без присутності громадських активістів та їх компрометуючих заяв.

Сесія облради із новим очільником області. На початку четвертого пленарного засідання новоспечений голова облдержадміністрації Сергій Рибачок звертається до колег з промовою.

Сергій Рибачок, голова Рівненської ОДА:

- Думаю, що моя діяльність буде максимально прозорою і ми не будемо приймати необдумані рішення.  Максимально будемо консультуватися із громадою і представниками депутатського корпусу.

Із 79 обранців на сесії присутні 70. У залі й екс-очільник області Василь Берташ, який, нагадаємо є депутатом обласної ради.  Засідання розпочали із заяв депутатів. Так, Василь Веляник та Віталій Бойко вийшли з міжфракційного об'єднання "Європейський вибір", а Віктор Кривуні з фракції "Свобода". Депутат обласної ради Анатолій Остапчук написав заяву про складання своїх повноважень. Чимало суперечок у депутатів викликало питання схвалення рішень президії обласної ради, яка, нагадаємо, у зв’язку із складною ситуацією в країні була наділена функціями сесії. На президіях загалом  прийняли 59 рішень. Легалізовувати їх усі чи ні - про це й сперечались депутати. Одні вважали  ці рішення не прийнятними, адже не всі питання відповідали  повноваженням  обласної ради, інші ж запевняють, що у той критичний для країни час робота президії була максимально актуальною.

Михайло Кириллов, голова Рівненської обласної ради:

- Ми, як президія, взяли на себе відповідальність за те, що відбувалося в області, тому стосовно відповідальності, я вас почув, але тут питання в спокої та мирі Рівненської області.

В результаті легітимність  більшості рішень президії  депутати визнають -  "за" 64 голоси. Не обійшлось на сесії і без звинувачень. Про факти зловживання владою обласним обранцем Олексієм Кособуцьким з обуренням  розповідають  представники костопільського Євромайдану.

Станіслав Мичка, активіст:

- Почнемо з першого – "липовий" диплом пана Кособуцького. Далі від 15 підприємців 6 рішень судів щодо його шахрайських дій. Будучи головою бюджетної комісії в області, по Костопільському районі із 40 тендерів 38 його. Фірма немає ліцензії будівельника, проте,  виграла 38 тендерів.

"Можливо я буду перший, кого торкнеться цей люстраційний механізм", - так закиди у свою сторону охарактеризував Олексій Кособуцький. І попросив перевірки у контролюючих органів його діяльності.

Олексій Кособуцький, голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків:

- На жаль, ті люди, які намагаються влаштувати концерт, можливо не розуміють, що обставини змінились. І я вимагаю, щоб по мені були пройдені всі перевірки, які хочуть ці люди. Пропоную на мені це спробувати.

Михайло Кириллов же порадив активістам із своїми зверненнями та доказами звернутись в прокуратуру. Слово також надали очільнику "Правого сектора" на Рівненщині Роману Ковалю. Той розказав про свої методи люстрації влади.

Роман Коваль, керівник "Правого сектора"  на Рівненщині:

- Ми не будемо брати участі в люстраційних комітетах. Ми самі будемо люструвати владу і будемо, як ці хлопці говорити, хто прийшов у владу.  Час ваш завершується. Через три місяці відбудуться зміни, але найголовніше – ми не складемо зброю до того часу, поки російський окупант перебуватиме в Криму.

На сесії також розглянули проблемне питання водоканалу. І ухвалили звернення до Верховної Ради з проханням надання повноважень органам місцевого самоврядування з установлення тарифів на житлово-комунальні послуги. Нагадаємо, держава заборгувала Рівненському водоканалу близько двох мільйонів гривень різниці у тарифах. Серед звернень депутатів також прохання внести зміни до діючих принципів оподаткування та Бюджетного кодексу України і звернення щодо створення виконавчих комітетів районних і обласних рад.  Наступну ж сесію обласної ради  обранці розпочнуть із нагороджень. Грамоти й подяки отримають сміливці, а саме рівненські медики-добровольці, які надавали допомогу постраждалим на Євромайдані.

 

 

Схожі статті