+380673870816 +380673870816

Рівненський водоканал заборгував своїм працівникам 3 мільйони 800 тисяч гривень заробітної плати

Працівники Рівненського водоканалу запевняють, що  своєї повноцінної зарплати вони не отримували ще з серпня, тому ранок розпочали не з роботи, а з вимог. Дирекція ж запевняє, що  затримка виникає через неокупність тарифу, який не переглядався ще з 2010 року.  

Ранок працівники Рівненського водоканалу розпочинають з бунту. Кажуть, що вимагають свої чесно зароблені гроші. Три мільйони вісімсот тисяч гривень – така сума боргу із  невиплати заробітної плати. 

Петро Наливайко, працівник Рівненського водоканалу:

- Шість місяців немає зарплати. Оце дали за серпень тисячу і за грудень тисячу. А за ці гроші прожити, то це копійки.

Дирекція водоканалу пояснює, що виною  боргам є  неокупність тарифів затверджених ще у 2010 році.

Андрій Карауш, директор Рівненського водоканалу:

- На сьогодні для населення діє тариф, який встановлювався Рівненською обласною радою. Окупність – 67%. Питома вага по населенню становить 86%. На жаль, цих грошей не вистачає. І сьогодні ставити питання, що 6 місяців не отримують заплати, то  такого немає.   Отримують, але  не повністю. І ми це знаємо, ставили питання на обласній раді, обіцяли мільйон, а дали 30 тисяч.

Скорочення – ще одна загроза для працівників.  Про звільнення вже попереджено 25 чоловік. Такий папірець має  і машиніст п’ятого розряду Валерій. Чоловік бідкається, що  не матиме ні грошей, ні роботи.

Валерій Дзюбик, працівник Рівненського водоканалу:

- Мені пояснили, що я потрапляю під скорочення. З гаража потрапляє  15 чоловік. Пенсіонери потрапляють. Але це зрозуміло. А мені далі  що робити? В мене троє дітей, жінка працює прибиральницею. Мені сьогодні приходять за світло і за газ борги і я не можу сплатити за це.

Дирекція ж розповідає, що для скорочення є причини.

Андрій Карауш, директор Рівненського водоканалу:

- 15 листопада Національна комісія затвердила перелік наших послуг і відповідно встановлена гранична чисельність штатних одиниць. На сьогодні у нас працює 803. Ми скоротили всі вакантні посади і сюди частково потрапляють посади, які були зайняті людьми. Попередили людей за два місяці. Якщо виникають якісь вакансії, то ми пропонуємо перейти на іншу роботу.

Як вирішити проблему збитковості водоканалу:  піднімати тарифт чи знижувати вартість електроенергії - поки не відомо. Допомоги працівники проситимуть в депутатів Верховної та обласної рад. Вони вже написали відповідні звернення. Також створюватимуть Раду трудового колективу і самостійно розроблятимуть план заходів виходу з цієї кризи. І попри довгі суперечки та невдоволення, робітники все ж вирішили  працювати,   адже кажуть, як не крути, а  місто чекає на воду.

Схожі статті