+380673870816 +380673870816

Рівненський графолог дослідив почерки відомих українських політиків

Визначати за почерком та підписом характер, емоційний стан та навіть хвороби вміють люди, які займаються наукою графологією. Саме в Острозькій академії працює такий вчений. Сергій Гонгало вже близько 18 років вивчає почеркознавство. Доводилось йому аналізувати підписи відомих політиків, навіть Віктора Януковича. 

Наука графологія була заборонена ще в Радянському Союзі. Тоді почеркознавці дослідили манеру письма вождя СРСР Йосипа Сталіна і охарактеризували його як хвору і психічно неврівноважену людину. Нині цій науці, хоч і не довіряють, проте, застосовують в міліції, психології, психіатрії та медицині загалом, - розповідає рівненський почеркознавець Сергій Гонгало. Раніше він працював експертом-криміналістом, нині ж викладає в Острозькій академії.

Під прицілом науковця не лише почерки та підписи студентів, але й відомих впливових політиків – Ющенка, Тимошенко, Януковича. В останньому відмічає впертість характеру та одностайність рішень.

Сергій Гонгало, графограф, викладач НУ "Острозька академія":

- Він на початку незрозумілий. Заключний штрих зроблений з натиском, тобто людина доводить до кінця те, що задумала. Але початок підпису був незрозумілий. Ми не могли зрозуміти, що там: літери чи ні, щось розмальоване. І ця людина, коли щось прагне, то досягає. Для неї перешкод немає. Вона досягає своєї мети.

У підписі Віктора Ющенка графограф помітив нерішучість.

Сергій Гонгало, графограф, викладач НУ "Острозька академія":

- Він трішки невпевнений і боїться того, що хоче зробити. Літера була нахилена вліво і маленька за розміром – це говорило про його опозиційність. Це ще говорить про певний страх.

А ось у підписі Юлії Тимошенко побачив багато оптимізму.

Сергій Гонгало, графограф, викладач НУ "Острозька академія":

- Таке враження, що людина йде до перемоги. Але підпис говорив ще про закритість, бо перша літера стисла. Але далі дуже стрімко піднімається підпис. Можливо цей оптимізм і виправданий чимось. Не мені судити.

Довіряти чи не довіряти графологам, ми вирішили перевірити у власному експерименті. В ньому взяти участь люб’язно погодилася студентка Острозької академії Ірина. Вона від руки написала певний текст у двох екземплярах та отримала розгорнутий аналіз.

Сергій Гонгало, графограф, викладач НУ "Острозька академія":

- Окремі літери починають говорити про те, що людина має самоповагу, навіть трохи перебільшену до себе. З фантазією добре, з реалізацією – проблеми. Нижня частина літер менше розвинута. Просто людина боїться щось реалізувати, або ж має якусь невпевненість.

Ірина, студентка НУ "Острозька академія":

- Я насправді більше погоджуюсь, оскільки це не перший аналіз. І невпевненість пов’язана з тим, що це останній курс і ми вирішуємо куди йти далі. А загалом погоджуюся, хоча в дечому – ні, але я цього не скажу.

В тому, що графологія має перспективне майбутнє переконаний Сергій Гонгало. Каже, що попри недовіру людей, почеркознавство допомагає в психології, психіатрії та навіть розслідуванні злочинів.

 

Схожі статті