Рівненська облрада сьогодні працювала під наглядом озброєних чоловіків

Рівненська облрада сьогодні працювала під наглядом озброєних чоловіків

Депутати облради сьогодні терміново зібралися на позачергове пленарне засідання. Питання порядку денного - оцінка суспільно-політичної ситуації в країні, а також відповідні звернення до правоохоронних структур. Розглядали ці питання обласні обранці швидко та одноголосно. Стимулом для цього стала не лише необхідність забезпечити життєдіяльність громади у цей складний та напружений час, але й присутність чималої кількості чоловіків зі зброєю в руках. 

Позачергова сесія Рівненської облради розпочалась із запізненням. Адже під її стінами зібралась велика кількість рівнян, котрі чекали на рішучі дії від обласних обранців у відповідь на нещодавні трагічні події. Згодом людей не на жарт переполохала група чоловіків у спортивному одязі та із бойовою зброєю в руках. Їх раптову появу бійці "Правого сектору", до слова теж озброєні, назвали просто "накладкою".

Ярослав Гранітний, керівник "Правого сектору" Рівного:

- Сталась невелика "накладка". Це наші. 

Насправді озброєна група чоловіків у спортивному одязі виявилась новоствореною сотнею самооборони. Причому до її складу увійшли місцеві депутати та їх помічники. Як розповів їх керівник, озброїлись вони для того, аби відлякувати провокаторів та занадто емоційних людей зі зброєю.

Микола Савчук, депутат Рівненської райради, сотник:

- Я являюсь членом "Батьківщини" з 2009 року. Всі майдани проходили за нашої участі. Ми ніколи не були озброєні. Я депутат, я помічник нардепа. У нас така ситуацыя, що є "гарячі голови", які хочуть пролити кров. Аби цього не сталось, сьогодні я був вимушений вивести своїх помічників, помічників своїх колег депутатів, вони всі мої товариші, аби показати "гарячим головам", що все має бути мирно. Якщо ми пообіцяли членам Партії Регіонів, що вони будуть у безпеці, якщо залишаться з народом, то це має бути так. Ця зброя наша особиста з дозволами. Ми не порушуємо закон. Ми не прийшли в маска, аби люди не вважали нас злочинцями.

Розібравшись хто є хто і мітингарі, і озброєні представники самооборони розмістились на усіх поверхах облради, аби стежити за ходом сесії. Подекуди заходили вони і до сесійної зали. Можливо вигляд вогнепальної зброї, а можливо професійний обов’язок та веління совісті змусили депутатів голосувати швидко та одностайно. Першим питанням вони розглянули спільне звернення стосовно ситуації в країні, в якому зокрема йшлося про загальний страйк проти чинної влади.

Степан Павлюк, депутат Рівненської облради:

- Президент України перестав бути гарантом Конституції України. Безвідповідальність влади веде до громадянської війни. Висловлюємо як депутати облради свій осуд ганебним діям влади. Вимагаємо негайного та повного припинення будь-яких силових акцій проти українців на всій території держави та виведення з Києва усіх підрозділів "Беркуту" та ВВешників. Провести дострокові парламентські та президентські вибори. Заявляємо, що на цей період єдиним легітимним органом державної влади, який бере на себе усю відповідальність за життєдіяльність громади є обласна рада та президія з залученням представників громади.

Проте, перед голосуванням за звернення депутат облради Анатолій Юхименко вніс пропозицію додати у текст пункт щодо рекомендації відправки місцевих медиків до столиці.

Анатолій Юхименко, депутат Рівненської облради:

- Звернутися до бригад швидкої допомоги, аби вони самі прийняли рішення про виїзд на допомогу до Києва. Заставляти їх лізти під кулі ми не можемо, але якщо захочуть, нехай допомагають там ліками, матеріалами і усім необхідним.

Зрештою текс звернення було ухвалено одноголосно, хоча і з другої спроби. "За" проголосували усі 52 присутні депутати. Далі ж Анатолій Юхименко заявив про саморозпуск фракції Партії Регіонів в облраді. Це питання депутати також підтримали одноголосно, яке викликало чимало емоцій у людей, котрі зібралися у сесійній залі.

Після завершення пленарного засідання, одна з жінок все намагалась знайти екс-регіоналів, проте, ніхто з нею не поспілкувався. Закривши сесію, голова облради Михайло Кириллов запевнив, що президія нині буде працювати постійно та приймати оперативно важливі для громади рішення.

Переглядів: 1980
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту