+380673870816 +380673870816

Рівненські рятувальники нагадали рибалкам про правила поведінки на льоду

Крига тане. Проте, наших зимових рибалок це не лякає. Сьогодні на озері Басів Кут рівненські рятувальники вкотре провели інструктаж для мисливців на рибу, розповівши основні правила безпеки перебування на льоду. 

Ірина Мороз, журналіст:

- Рівненські рятувальники нагадали нашим рибалкам про основні правила безпеки поводження на льоду. Чи знають їх любителі рибки - ми вирішили це перевірити.

Анатолій Олександрович рибалка зі стажем. Протягом тридцяти років він займається улюбленою справою, а на Басовому Куті взагалі бував ще змалечку. Потепління чоловіка аж ніяк не лякає, каже, що про основні правила безпеки під час зимової риболовлі знає. Проте, задля надійності рятувальники йому їх нагадують.

Люфт:

- Ви знаходитесь біля темних плям, які треба остерігатись. Біля вас знаходиться багато лунок. І це теж небезпечно. Візьміть ще листівку, почитайте, щоб знати.

- Дякую. Приємно, що турбуються про нас.

За осінньо-зимовий період на Рівненщині вже втопилося чотири людини. Дванадцятьох любителів екстриму надзвичайникам та комунальній службі вдалося врятувати.

Анатолій Якимчук, начальник Рівненської обласної комунальної аварійно-рятувальної служби на водних об'єктах:

- Зараз такий період, що температура повітря вдень +2 – +4. Лід крихкий. Ми застерігаємо рибалок, щоб вони дочекалися стійкої морозної погоди. Ми це говоримо їм, намагаємось роз’яснити. 

Витягати людину з крижаної води колись довелося і рибалці Ігорю. Каже, життя навчило, що потрібно робити в такій ситуації.

Ігор, рибалка:

- На животі підповз, мотузку кинув і разом з кількома чоловіками витягли людину.

Аби у цей небезпечний період з вами чи вашими близькими не сталося лиха, рятувальники нагадують про основні правила безпеки зимової риболовлі.

Ігор Сас, головний фахівець відділу цивільного захисту ГУ ДСНС у Рівненській області:

- Не перевіряти товщину льоду ударом ноги. Мати при собі палицю, мотузку, не допускати великого скупчення людей на одному місці, не пробивати багато лунок. Якщо ви провалились під лід, то необхідно не панікувати, кликати на допомогу, постаратись вилізти на лід самому.

Товщина льоду на Басовому Куті нині становить 7-10 сантиметрів. Він стає крихким та небезпечним. Найбільше там, де є течія, рослинність та у місцях притрушених снігом. Проте, наших рибалок-екстрималів цим не злякати. Рятувальники сподіваються, що основні правила безпеки вони все ж пам’ятають і мають надію, що вони їм у житті не знадобляться.

Схожі статті