+380673870816 +380673870816

На Рівненщині випробовують новітню систему наведення для артилерії

В рамках виконання залікових вогневих завдань із озброєння реактивних систем залпового вогню БМ-21 "Град" на 233 Рівненському загальновійськовому полігоні оперативного командування "Північ" проводиться дослідна експлуатація електронного прицілу ЕГП-01БМ та універсального батарейного комп’ютера. Про це повідомила прес-служба Міноборони України.

Військовослужбовці реактивного артилерійського дивізіону 24 окремої механізованої бригади протягом трьох тижнів випробовують два елементи електронної системи наведення розробки компанії "Укрейніан Дефенс Консалтінг".

"Для Збройних Сил України зразка 2017 року ми розробили нові унікальні цифрові засоби наведення та управління вогнем артпідрозділів, що дозволяють підвищити ефективність та бойову міць наших артилеристів. Як артилерист з багаторічним практичним досвідом я можу з впевненістю сказати, що за такими системами, як оцифрування наведення – майбутнє українського війська", – зазначив представник компанії, полковник запасу Петро Пятаков.

Приціл призначений для наведення бойової машини реактивної артилерії БМ-21 у вертикальній площині та визначення поправки у напрямок на бічний нахил пакету направляючих бойової машини. А універсальний батарейний комп’ютер дозволяє визначати установки для стрільби з урахуванням поточних метеорологічних та балістичних умов стрільби. Якщо поєднати усі компоненти в мережу, то вітчизняні артилеристи отримають унікальну систему, в якій електронний обчислювальний прилад обробляє дані і одразу ж передає команди командиру гармати чи машини.

"За три тижні експлуатації пристрої успішно продемонстрували свою дієвість", – наголосив начальник відділу підготовки артилерійських підрозділів управління ракетних військ і артилерії оперативного командування "Північ" підполковник Артур Ніязов. – Завдяки батарейному комп’ютеру обчислення установок для стрільби здійснюється утричі швидше, мінімізовано вплив людського фактору на розрахунки, оперативно враховуються зміни метеорологічних та балістичних умов стрільби, а електронний приціл дозволяє вдвічі скоротити час на наведення установок у ціль.

"Підрозділ пришвидшив реакцію, а отже його ефективність зросла майже у два рази – це, беззаперечно, перспективні технології для наших артилеристів", – додав офіцер.

Варто зазначити, що випробування триватимуть протягом усього періоду виконання залікових вогневих завдань. Дослідники ставлять за мету перевірити дієздатність апаратури у найскладніших умовах (екстремальні температури на полігоні, негода тощо) та виявити конструктивні недоліки приладу, щоби у подальшому усунути їх з врахуванням побажань артилеристів.

Схожі статті