+380673870816 +380673870816

На виконкомі Рівненської міськради проаналізували виконання бюджету обласного центру за 2013 рік

Вулиця Київська та частина Соборної у 2013 році залишилися без ремонту через казначейство. Минулоріч Рівне недоотримало із державного бюджету на благоустрій дорожнього покриття 5 мільйонів гривень. Цих коштів, швидше за все, місто вже так і не побачить. Про це під час засідання міськвиконкому повідомив очільник обласного центру Володимир Хомко. Крім того члени виконавчого комітету Рівненської міської ради обговорили і проблему спаду промислового виробництва та своєчасність у місті пенсійних виплат. 

На порядку денному засідання міськвиконкому 15 питань. Серед перших розглядають виконання бюджету обласного центру за 2013 рік.

Віктор Шульга, начальник управління бюджету і фінансів Рівненського міськвиконкому:

- Власні доходи по загальному фонду у нас виконанні на 101,1%. При плані 390,7 мільйона гривень надійшло 394,9 мільйона гривень. Понад план отримали 4,2 мільйона гривень по загальному фонду. В цілому власні доходи по загальному фонду бюджету збільшилися в нас в порівняні з 2012 роком на 12,3 мільйона або на 3,2%

Загалом, констатує головний фінансист Рівного Віктор Шульга, бюджет у 2013 році дався скрутно.

Віктор Шульга, начальник управління бюджету і фінансів Рівненського міськвиконкому:

- З березня місяця ми сіли на казначейські позики і практично до жовтня місяця ми то отримували, то сплачували ці позики. Цю позику ми брали 18 разів в минулому році.

Виникали труднощі і з делегованими державою повноваженнями. Хоча, як запевняє очільник Рівного Володимир Хомко, це не міська винна.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Дали делеговані повноваження, то дайте нам грошей. Не можете дати – заберіть свої делеговані повноваження. Ми на них не напрошувалися і так в усій країні. 2,5 місяці були не закриті по всій країні делеговані повноваження. На щастя, в кінці року і це вже 2-ий рік підряд, за сприяння обласної адміністрації область отримала 67 мільйонів. З цих грошей нам дали 38 мільйонів і ми закрили це. Тому проблем немає.

Втім якщо закрити делеговані повноваження як-не-як місту вдалося, то на ремонт рівненських доріг у державній скарбниці грошей забракло. Із 21 мільйона до Рівного дійшли лише 16. Решта – зависли на рахунках казначейства.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- 13 мільйонів зависли на рахунках казначейства. 5 мільйонів – це ті субвенції, які ми вже ніколи не побачимо. Це субвенції із державного бюджету, які нам не прийшли і на жаль, вже ніколи не прийдуть. Якщо наші кошти перейдуть на цей рік і ми можливо зможемо їх використати у цьому році, хоча все знову ж залежить від казначейства, то субвенції із держбюджету пропали, а це вулиці Київська і Соборна.

Обговорили члени міськвиконкому і ситуацію із спадом промислового виробництва у Рівному. В списку опинилися такі важливі для розвитку міста підприємства як ПАТ "Рівнеазот", "Рівненська фабрика нетканих матеріалів" та "Полісся-хліб". Загалом в 2013 році показник виробництво зменшився на 9%. Причин на це чимало.

Микола Кирея, начальник управління економіки міста:

- Зниження платоспроможності споживачів, зменшення замовлень на продукцію, не повернення ПДВ та нестача обігових коштів.

Що ж стосується пенсійних виплат, то незважаючи на те, що минулого року зібрали на 125 мільйонів гривень більше, аніж необхідно було витратити на пенсії, у жовтні місяці рівняни чекали своїх кревних довше ніж зазвичай. Втім, як запевнив начальник управління Пенсійного фонду України у Рівному Микола Німчук, у цьому не їх провина. Проблема у столичному фінансуванні. Загалом у 2013 році сукупні надходження по місту склали понад один мільярд гривень.

Схожі статті