+380673870816 +380673870816

Аби "закон про амністію" почав діяти, потрібно виконати його умови до 17 лютого, - МВС

Заступник начальника головного слідчого управління МВС України Олег Татаров розповів на брифінгу про те, як в органах внутрішніх справ реалізуються положення Закону України "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань". Про це повідомила прес-служба Міністерства внутрішніх справ. 

За його словами, під дію першого закону, прийнятого у минулому році, підпадало 52 кримінальних провадження, з яких 36 – за фактами вчинення кримінальних правопорушень, і 16 – стосовно осіб. Усі «фактові» кримінальні провадження були органами прокуратури закриті, від відповідальності звільнено 29 осіб, які фігурують у 12 кримінальних провадженнях. На сьогодні в розгляді у судах залишаються клопотання стосовно 5 осіб, причому 3 з них - перебувають у розшуку.

Заступник начальника ГСУ МВС наголосив, що органи влади, в тому числі – і Міністерство внутрішніх справ, роблять усе для гуманізації кримінального судочинства. У тому числі – для виконання нового закону, який називають "законом про амністію".

У рамках дії цього закону міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на альтернативні, більш м’які, вже змінено 82 особам. Наразі ще 61 особа поки залишається під вартою. Усього ж до кримінальної відповідальності притягуються 266 осіб у рамках 129 кримінальних проваджень.

У той же час Олег Татаров наголосив, що для введення закону в дію необхідне виконання ряду умов, які в ньому чітко передбачені. Зокрема, закон вимагає конкретних кроків з боку опозиційних лідерів та лідерів протестних акцій. Проте наразі захоплені будівлі не звільняються, вулиця Грушевського та ряд обласних адміністрацій залишаються зайнятими. Він також нагадав, що за вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років.

"Слід чітко розуміти, що на виконання закону залишається тиждень, і 17 лютого 2014 року при невиконанні умов зазначений закон втрачає чинність. І тоді слідчі будуть розслідувати кримінальні провадження у звичайному порядку, а при наявності достатніх підстав – направляти до суду з обвинувальними актами", – підкреслив заступник начальника ГСУ.

Схожі статті