+380673870816 +380673870816

У Рівному 121 особа з числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування перебувають на міському квартирному обліку

Довгоочікуване житло. 121 особа з числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування перебувають нині на міському квартирному обліку. З них дев’ятеро у віці від 16 до 18 років. Держава для таких соціально незахищених осіб за довгий час не виділила жодної копійки на житло, кажуть в службі у справах дітей Рівненського міськвиконкому.  

Протягом лише цього року восьмеро дітей-сиріт стали на квартирний облік при Рівненському міськвиконкомі. Трьох осіб з числа позбавлених батьківського піклування поселили до соціального гуртожитку. Загалом же у міській черзі на довгоочікувані квадратні метри перебуває 121 особа.

Андрій Міщеня, начальник служби у справах дітей Рівненського міськвиконкому:

- 121 – це цифра тих, серед яких не всі вже є діти. Вони мали законне право отримати квартиру, але у зв’язку з економічною ситуацією в країні, то вони цим правом не скористалися. З черги не знімаються. Найстарша людина, яка мала б отримати житло з 1998 року перебуває на черзі.

Проте, в службі у справах дітей запевняють, люди, котрі перебувають на обліку, не є безхатченками. Більшість з них мають дах над головою.

Андрій Міщеня, начальник служби у справах дітей Рівненського міськвиконкому:

- З 195 дітей-сиріт 55 мають власне житло, а 116 - прописані десь у своїх родичів, в опікунів. Але питання отримання власного житла може бути вирішене тільки при підході на державному рівні.

Попри потреби, кажуть в службі у справах дітей, жодної копійки ні з державного, ні з обласного бюджету на придбання житла у Рівному не було виділено. Проблему хоча б частково намагаються вирішити за рахунок коштів міської скарбниці. Саме звідти в цьому році направили 250 тисяч на придбання однієї квартири. Проте, потенційний власник туди потрапити досі не може.

Андрій Міщеня, начальник служби у справах дітей Рівненського міськвиконкому:

- На жаль, вона придбана, але через відому ситуацію з органами Державного казначейства ці кошти не перераховані продавцю. Людина цю квартиру ще не отримала. Отримає як ми розрахуємось. І тоді по черзі квартира буде розподілена серед дітей-сиріт.

В цьому році в бюджеті міста заплановані ще 300 тисяч гривень на житло для сиріт. Однак, аби повністю забезпечити усіх осіб у черзі власними квадратними метрами потрібно близько 26 мільйонів гривень, підрахували у службі у справах дітей. Тож очевидно, що без підтримки держави це питання вирішити буде нереально.

Схожі статті