+380673870816 +380673870816

Укрзалізниця щороку направляє понад 40 мільйонів гривень на обладнання залізничних переїздів засобами безпеки руху

На залізницях України з 2011 року реалізується п’ятирічна галузева програма забезпечення безпеки руху на залізничних переїздах. Згідно з нею, Укрзалізниця щороку власним коштом оснащує значну кількість переїздів новими технічними рішеннями, які є додатковими засобами безпеки руху на перетинах залізничних колій та автошляхів. Про це повідомила прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту. 

Упродовж останніх трьох років в рамках галузевої програми технічно переоснащені 33 переїзди, де є інтенсивний автомобільний рух, і Укрзалізниця продовжує цю роботу. Загалом з 2011 року до 2015 року програмою передбачено обладнати додатковими засобами безпеки 51 залізничний переїзд.

На залізничних переїздах, визначених п’ятирічною програмою, встановлюються такі додаткові технічні засоби, як шлагбауми, у тому числі і такі, що забезпечують перекриття усієї проїжджої частини, загороджувальні бар’єрні установки, звукова та світлофорна сигналізація зі зміненою конструкцією.

На залізницях України існують 4 категорії залізничних переїздів, перші дві – з найбільш інтенсивним рухом. Залежно від категорії, переїзд додатково обладнується світлофорами, шлагбаумами, звуковими сигналами тощо.

У цьому році Укрзалізниця власним коштом планує обладнати автоматичною світлофорною сигналізацією 8 та капітально відремонтувати 85 залізничних переїздів. Загалом на впровадження заходів із забезпечення безпеки руху на перетинах залізниці з автошляхами Державна адміністрація залізничного транспорту щороку виділяє понад 40 мільйонів гривень. Додатково понад 300 мільйонів гривень Укрзалізниця щороку витрачає на утримання переїздів. У нашій країні понад 7 тисяч працівників обслуговують майже 1,5 тисячі переїздів. Можна було б не витрачати мільйони гривень на утримання цих переїздів та їх дооснащення, якби водії сумлінно виконували правила дорожнього руху.

Сьогодні на залізницях України експлуатується 5422 залізничних переїзди, 1497 із них мають чергового працівника і обладнані шлагбаумами, 2699 – обладнані автоматичною звуковою та світлофорною сигналізацією, і тільки 1226 переїздів не обладнані автоматикою і не охороняються черговим працівником.

Раніше повідомлялося, що з 2010 по 2013 рік на виконання Державної програми з забезпечення безпеки руху на переїздах, було обладнано автоматичною світлофорною сигналізацією 48 переїздів (планувалося 45), капітально відремонтовано 383 переїздів (при плані 308). Крім того, впродовж 2003 – 2013 років виконані роботи з будівництва чотирьох транспортних розв’язок у різних рівнях та реконструкції двох автодорожніх шляхопроводів, загальною вартістю близько 130 мільйонів гривень.

Схожі статті