+380673870816 +380673870816

На Рівненщині практикують інноваційні методи діагностування та лікування онконедуг

Минулоріч у центрі променевої терапії Рівненського онкодиспансеру пролікували більш ніж 500 пацієнтів. Саме завдяки цьому центру, який має два лінійні прискорювачі, що дозволяють лікувати пухлини без хірургічного втручання, Рівненський обласний онкодиспансер є унікальним в Україні закладом. Тому, аби пройти лікування у Рівному до нашого міста приїздять люди з усіх сусідніх областей. Як сьогодні працює медзаклад особисто перевірив очільник краю Василь Берташ. 

2013 рік ознаменувався сплеском онкозахворювань на Рівненщині. Минулоріч в обласному диспансері було зареєстровано 3200 випадків захворювання на рак, водночас в минулих роках ця цифра не доходила до 3 тисяч. Загалом на обліку в диспансері нині перебуває 20,5 тисячі пацієнтів. Враховуючи таке навантаження на медзаклад, минулоріч тут встановили ще один лінійний прискорювач для променевої терапії.

Григорій Максим’як, головний лікар Рівненського обласного онкодиспансеру:

- Перший лінійний прискорювач нам подарував благодійний фонд "Розвиток України", а вже другий ми встановили за рахунок коштів державного бюджету. Обласна адміністрація нам допомогла з облаштуванням приміщення і вже протягом півроку апарат використовується. За минулий рік в центрі пролікували 525 пацієнтів, серед яких 66 дітей до 17 років.

Фінансове забезпечення повноцінної та безперебійної роботи онкодиспансеру покладене на обласний бюджет. Проте, як зазначає очільник краю Василь Берташ, для закупівлі нового обладнання сьогодні грошей з обласної казни не вистачає. Для цього вони постійно залучають до співпраці меценатів та благодійні фонди.

Василь Берташ, голова Рівненської ОДА:

- Сьогодні наше завдання створити такі умови лікування, аби кожна людина, яка потребує допомоги, змогла полікуватися, адже дорогоцінне в людини - це її здоров’я.

До обласного онкодиспансеру Ганна свого сина привезла з Тернопільської області, адже там хоча і є лінійний прискорювач, проте, він не працює.

Ганна, мама пацієнта:

- Ми приїхали сюди тиждень тому, адже в нас не працює апарат, а нам потрібно було починати лікування. Ми попросилися сюди. Наша завідуюча порекомендувала нам цей центр. Нас тут прийняли. Обслуговування тут чудове, відношення дуже хороше до дітей.

Також нещодавно тут з’явився надсучасний апарат УЗД. Лікарі його появі дуже радіють, адже тепер можуть не лише роздивитися, але й ідентифікувати найменші утворення в тілі людини.

Яків Пархоменко, завідувач відділення променевої діагностики:

- Коли виникає питання обстеження печінки, наприклад, ми ставимо питання чи це метастаз, чи кіста, чи якась гемангіома, чи судинний утвір, то метод еластографії допомагає краще це розрізнити, бо на звичайному апараті це дуже важко зробити.

Окрім технологічного оснащення не стоїть осторонь в онкодиспансері і хірургія. Минулоріч тут освоїли нові види операцій.

Григорій Максим’як, головний лікар Рівненського обласного онкодиспансеру:

- Ми підвищили рівень хірургічної активності. Минулоріч в нас більше хворих прооперовано. Освоїли нові види операції. Ми почали оперувати на печінці. Зараз ми достатньо широко також використовуємо первинну пластику після операцій спричинених раком молочної залози.

Враховуючи те, що успішність лікування онкозахворювань залежить насамперед від ранньої діагностики, в онкодиспансері сьогодні вже працюють над створенням мамографічного комплексу, що дозволить виявляти рак молочної залози на ранніх стадіях.

Схожі статті