+380673870816 +380673870816

На Рівненщині у соціальному гуртожитку допомогли 44 молодим людям

Це переважно випускники інтернатів, які мають непрості долі, котрі з тих чи інших причин не жили з рідними батьками. Тим часом соціальний гуртожиток, який відкрили у 2011 році, є для них не лишень помешканням. Тут молодих людей, які виховувалися не в родинах, готують до самостійного життя. Про це повідомила прес-служба Рівненської ОДА.

Так, працівники гуртожитку навчають їх обслуговувати себе – куховарити, прибирати, користуватися побутовою технікою, доглядати за одягом та взуттям. Адже для дітей, які росли в інтернатах, це буває проблемою. Також юнакам та дівчатам за потреби допомагають відновити документи, влаштуватися на роботу.

"Із ними працюють психологи, юристи, соціальні педагоги, - пояснив директор комунального закладу "Рівненський соціальний гуртожиток обласної ради" Ігор Новосад. - Загалом у нашому закладі впродовж 3 років можуть проживати сироти та позбавлені батьківського піклування віком 15-18 років, які вже закінчили навчання й не мають помешкання, а також молоді люди із цієї категорії, яким від 18 до 23 років. Із часу відкриття гуртожитку тут опікувалися 44 юнаками та дівчатами. Нині ж у нас 24 мешканці.12 із них навчається. Тим часом троє є студентами вищих навчальних закладів. А ще за ці два з половиною роки ми відсвяткували два весілля – молоді люди, які позбулися родин, зуміли створити власні сім’ї".

Також керівництво закладу співпрацює з благодійними організаціями, які надають гуманітарну допомогу для колишніх вихованців інтернатів, та із медичними установами. Так, є домовленість із центральною міською лікарнею про те, що мешканцям соцгуртожитку, які туди потраплятимуть, безкоштовно проводитимуть діагностику та забезпечуватимуть медикаментами. Тим часом на Рівненщині й надалі працюватимуть над соціальною адаптацією сиріт та позбавлених батьківського піклування.

Схожі статті