+380673870816 +380673870816

Завтра відбудеться сесія облради Рівненщини – такий результат переговорів влади та опозиції

Після невдалої спроби минулої п’ятниці провести друге пленарне засідання 21 сесії облради, місцеві обранці вирішили сісти за стіл переговорів з очільником краю Василем Берташем та обласними регіоналами. Нагадаємо, 31 січня пленарне засідання не відбулось через відсутність кворуму. З необхідних як мінімум 41 депутата у залі були присутні лише 38. Не з’явились на сесію керівники області та депутати Партії регіонів, мотувуючи це тим, що їм постійно погрожують і в ситуації, яка склалася вони не можуть і не хочуть працювати. Проте, попри політичні погляди сьогодні Василь Берташ, представники громади та опозиціонери таки сіли за стіл переговорів. 

Голова Рівненської ОДА Василь Берташ та представники Партії регіонів з одного боку, а опозиційні депутати та громадськість з іншого. Між ними політичні непорозуміння, а подекуди і ворожнеча. Це в свою чергу призвело до того, що головний фіндокумент області й досі не прийнятий, адже депутати не можуть зібратися у сесійній залі.

Роман Василишин, депутат Рівненської облради:

- В нас найголовніше - нині знайти взаєморозуміння, визначитись на які поступки з обох сторін ми маємо піти, аби знайти це взаєморозуміння і нам потрібно визначитись коли провести сесію обласної ради.

Василь Берташ зазначив, що сьогодні немає кризи в місцевої влади, а є криза в політиці. Саме вона негативно позначилась на його однопартійцях, котрі через постійні погрози та тиск на них з боку опозиційних сил, не відвідують засідання сесії обласної ради. А сам же Василь Берташ у відставку йти не збирається.

Василь Берташ, голова Рівненської ОДА:

- Я буду чинити так, як каже моя совість. Від мене вимагали, аби я написав заяву, але я не можу зрадити громадян області. Я до кінця буду забезпечувати життєдіяльність територіальних громад, аби вчасно виплачувались заробітні плати, пенсії. Адже тільки за моїм підписом всі фінансові документи сьогодні легітимні.

З’явились в облраді нині і два нових міжфракційних об’єднання - "Європейський вибір", куди увійшли представники провладної більшості на чолі з Василем Берташем та Народна рада, до якої увійшли представники опозиційних сил на чолі з депутатом Михайлом Кирилловим. В результаті кожне об’єднання висловлює свою позицію, що завело депутатів у глухий кут.

Михайло Кириллов, депутат Рівненської обласної ради:

- На сьогоднішній день ми готові працювати і ми хочемо працювати у форматі конструктивного діалогу. Ми хочемо працювати тоді, коли нас чують, чують кожного депутата, що представляє територіальні громади. Через те, що нас не чують, ми сьогодні зайшли у глухий кут з якого маємо якимось чином знайти вихід.

Аби на майбутній сесії прийняти бюджет 2014 року, за словами голови бюджетної комісії Олексія Кособуцького, потрібно йти на компроміси з обох сторін.

Олексій Кособуцький, депутат Рівненської облради:

- Ми будемо шукати формат завдяки якому зможемо прийти до сесійної зали і зібрати кворум, аби ми більше не смішили людей, як це відбувалося останні рази. Аби ми могли приймати рішення, які стосуються не лише бюджету, але й питань, які стосуються управління нашою областю.

А ось Олександр Музичко, котрий виступив від імені громади сказав, що людей сьогодні не цікавлять перипетії у владних кулуарах, адже громада вимагає, аби депутати насамперед виконували свою роботу.

Олександр Музичко, голова політради УНА:

- Подумайте про те, що якщо наступного разу народ візьме до рук сокири, то його вже ніхто не зупинить. Ні я, ні ви. Подумайте вже трохи про народ. Хто не може нести важкий тягар депутатства, нехай складає свій мандат й інші будуть неси цей тягар. А ті, хто вважає, що може нести цей тягар, то зберіться разом і проголосуйте так, як потрібно народу, аби більше не проливалася кров. Подумайте про людей, бо другий раз народ вже ніхто не зупинить.

Після майже двох годин перемовин сторонам вдалось дійти спільного рішення. Відтак засідання сесії обласної ради відбудеться 4 лютого.

Схожі статті