У Львові провели благодійний фестиваль на підтримку Євромайдану

У Львові провели благодійний фестиваль на підтримку Євромайдану

2 лютого у приміщенні Львівського будинку органної та камерної музики відбувся XVII фестиваль української коляди "Прощання з колядою", який щорічно проводиться Львівським ставропігійним Братством св. ап. Андрія Первозваного УАПЦ. Цьогорічний захід мав дещо інший характер, він був присвячений українським патріотам на Майдані. Про це повідомили організатори.

Під час проведення розколяди братчики організували збір коштів на лікування поранених у Києві. Захід, який ще минулого тижня був під питання проведення у зв’язку із політичною ситуацією в Україні, зібрав велику кількість духовенства та вірних УАПЦ у Львові. Підтримати Україну прибули також українські колективи з діаспори (Польща та Румунія), а також хори храмів УАПЦ м. Львова, Золочева та Івано-Франківська та парафія Преображення ГНІХ УГКЦ м. Львова.

Молитвою за Україну та її народ розпочав фестиваль Митрополит Львівський УАПЦ Макарій (Малетич) разом із численним духовенством єпархії. Голос львівського Євромайдану Софія Федина разом із залом соборно колядували повстанські коляди. Саме під час виконання цих творів і відбувся збір коштів, результати якого було оголошено наприкінці розколяди. До збірки долучилися і хор Преображенської церкви УГКЦ м. Львова, які склали пожертву у сумі 1 000,00 грн, і ансамбль "Відимо" з Польщі, який вже вдруге передав теплі речі для Майдану, і парафія св. Софії м. Bayonne УПЦ в США (500 грн). Всього було зібрано 13 000,00 грн та 50 євро.

Як зазначив голова організаційного комітету Юрій Федів: "Цього дня ми об’єднали в молитві сотні львів’ян, адже ще до самого фестивалю ми з представниками діаспори колядували у трьох парафіях УАПЦ (Винниках, Успенській церкві та Покровській, що районі ринку "Південний"). Ми зуміли ще раз зібрати кошти для потерпілих та водночас організували творчу зустріч наших колективів та добрих друзів". Завершився фестиваль "Прощання з колядою" соборною молитвою за Україну "Боже Великий Єдиний".

Джерело:www.zik.ua 

Переглядів: 752
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту