Мінекономрозвитку усуває перешкоди для підприємців, які здійснюють роздрібну торгівлю тютюновими виробами

Мінекономрозвитку усуває перешкоди для підприємців, які здійснюють роздрібну торгівлю тютюновими виробами

Правила роздрібної торгівлі тютюновими виробами буде впорядковано задля захисту прав підприємців. Про це повідомила прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

Мінекономрозвитку підготувало проект наказу, направленого на усунення протиріч між законодавчими нормами та Правилами роздрібної торгівлі тютюновими виробами, які можуть створити перешкоди суб’єктам господарювання при здійсненні роздрібної торгівлі тютюновими виробами і стати підґрунтям для виникнення конфліктних ситуацій між підприємцями й органами контролю.

Зокрема, виключено норму щодо визначення органами місцевого самоврядування місць, в яких заборонено продаж тютюнових виробів, як це передбачено вимогами Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".

На сьогодні від органів місцевого самоврядування надходять пропозиції щодо внесення змін до зазначеного Закону стосовно надання їм права обмежувати місця продажу алкогольних напоїв і тютюнових виробів. У разі надання їм таких повноважень, може зменшитися кількість суб’єктів господарювання сфери роздрібної торгівлі тютюновими виробами, натомість тіньовий обіг зазначеної продукції зросте.

Запропоновані зміни сприятимуть підвищенню рівня торговельного обслуговування населення й захисту прав споживачів. Скажімо, відповідно до сучасних вимог і Закону України "Про державне регулювання виробництва й обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", викладено положення щодо максимальної роздрібної ціни та медичних попереджень, які наносяться на упаковку тютюнових виробів.

Положення Правил щодо максимального рівня вмісту смол і нікотину в димі сигарет викладено згідно із Законом України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення". Окрім того, проектом визначено місця роздрібного продажу, в яких заборонено розміщувати інформацію про товар. Також Правила доповнено новим пунктом 24 щодо заборони реклами тютюнових виробів.

Переглядів: 1347
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту