+380673870816 +380673870816

Рятувальники нагадали жителям Рівненщини правила безпеки при користуванні піротехнічними виробами

Новорічний феєрверк є невід’ємною частиною свята, так само як ялинка прикрашена іграшками, мандарини, олів’є та шампанське. Безумовно, це яскраве видовище дарує людям багато радості та захоплення, проте, варто пам’ятати і про інший бік медалі, адже саме ці розваги не рідко закінчуються пожежами, на яких чимало людей отримують опіки і травми. Отож, щоб не постраждати і не лишитись серед зими просто неба, а свято зробити яскравим та незабутнім, варто дотримуватись вимог поводження з піротехнічними виробами. 

Напередодні Нового року піротехнічні вироби продаються чи не на кожному кроці. Покупцям пропонують величезний вибір петард, салютів та бенгальських вогнів. Проте, рятувальники застерігають громадян не купувати подібну продукцію з-під поли або у місцях стихійного продажу, краще звернутися до спеціалізованих магазинів, що мають дозвіл від спеціальних органів на їх реалізацію. Також не соромтесь попросити у продавця усі документи на дану продукцію.

Андрій Хіміч, головний фахівець сектору зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС в Рівненській області:

- Вимагати від продавця надання копії сертифіката якості і сертифіката відповідності виданого повноваженим органом країни-виробника і постачальника. Перевірити на піротехнічному виробі або його упаковці інформацію про термін придатності виробу, або його гарантійний термін. Пам’ятайте, що при кожному піротехнічному виробі має бути інструкція.

Особливої уваги під час свят потребують діти. Фахівці стверджують, що з усіх видів піротехнічних виробів безпечними для дітей є тільки хлопавки та бенгальські свічки, проте і в цьому випадку варто бути обережними і наодинці з такими іграшками дітей краще не залишати. Вміст хлопавки вилітає під тиском і тому не можна її направляти в обличчя людині на близькій відстані. Щодо бенгальських свічок, то цей вид піротехнічних виробів є найпоширенішим, проте, варто пам’ятати, що при горінні він розкидає іскри і знаходитись біля ялинки чи легкозаймистих предметів небезпечно. А ось у поводжені з петардами, салютами та феєрверками необхідно дотримуватись значно більшої кількості правил безпеки.

Андрій Хіміч, головний фахівець сектору зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС в Рівненській області:

- Зберігати піротехнічні вироби слід в недоступних для дітей місцях, подалі від нагрівальних приладів та відкритого вогню. Відстань від місця феєрверку до поряд розташованих будівель, споруд, а також автомобілів повинна бути не менше ніж 50 метрів. Забороняється запускати піротехніку з балконів будинків. Небезпечно влаштовувати феєрверк в нетверезому стані та при цьому курити.

Тож дотримання цих елементарних правил безпеки гарантує вам лише хороший настрій під час святкування Нового року.

Схожі статті