+380673870816 +380673870816

Побиття Тетяни Чорновол обурило та об’єднало рівненських журналістів в акції протесту

Побиття Тетяни Чорновол обурило та об’єднало рівненських журналістів в акції протесту на майдані Незалежності. Нагадаємо, днями кореспондентку невідомі схопили та побили. У неї струс мозку, численні гематоми, зокрема на обличчі та пошкоджений ніс. Журналістка знімала будинок Міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка. Матеріал вона встигла опублікувати, а за дивним збігом обставин, за кілька хвилин її побили. Рівненські представники ЗМІ на черговий факт побиття журналіста відреагували протестом.

Хто наступний? Із таким запитанням журналісти Рівного вийшли сьогодні на майдан Незалежності. Варварське побиття Тетяни Чорновол сколихнуло й обурило рівненську мас-медійну спільноту. То ж своє слово - не друковане і не ефірне, а живе та сповнене протесту вони висловили на майдані Незалежності.

Дмитро Тарасюк, голова РОО НСЖУ:

- Те, що зараз робиться в державі не лише по відношенню до журналістів, а й громадян, що вимагають іншого життя – це неприпустимо. Мені це нагадує 33-й рік в Німеччині, коли встановлювали фашистський режим. Сьогодні маємо міліцейський режим. Маємо міліцію, чисельність якої втричі перевищує чисельність Збройних Сил України.

За неповний місяць в Україні від фізичних нападів вже постраждало близько півсотні журналістів. То ж представники мас-медійної сфери закликають об’єднуватись і не мовчати.

Інна Білецька, власкор телеканалу "Інтер":

- Зараз насправді потрібно не лише журналістській спільноті, а й всім об’єднатися, якщо зброя журналіста – це перо, клавіатура і гостре слово, то влада ніяк не реагує на наші публікації, сюжети. Мовчати вже немає сили. Не кажучи вже про те, що бити журналістів – це зло абсолютне, але бити жінок – це ні з чим не порівнюване зло.

Анна Махно, власкор телеканалу "ЗІК":

- Це перейшло вже всі допустимі межі, навіть тоді, коли побили журналістів на Євромайдані у Києві, тому зараз, на мою думку, журналісти повинні об’єднатися і довести, що так робити не те що не по-європейськи, а не по-людськи.

Віталій Голубєв, редактор ВД "ОГО":

- З людиною трапилася біда. Це наша колега. Я думаю, що наш професійний обов’язок – морально висловити підтримку, вимогу до влади і правоохоронців, щоб такі злочини були розслідувані і винні були покарані.

Олексій Кривошеєв, журналіст сайту "ВСЕ":

- Журналістів б’ють, потім роблять вигляд, що нічого не сталося. Це схоже на якусь неоголошену війну. Тепер відповідь за нами.

Відреагували на звіряче побиття колеги Тетяни Чорновол журналісти й інших міст. Працівники ЗМІ влаштували пікети під регіональними управліннями міліції. В ОБСЄ ж назвали ситуацію з побиттям неприпустимою. І закликали українську владу підвищити безпеку журналістів, яка, на їх думку, на жаль, суттєво погіршилася за останні тижні.

Схожі статті