+380673870816 +380673870816

К. Грищенко назвав основні здобутки галузі охорони здоров'я за 2013 рік

Віце-прем’єр-міністр Костянтин Грищенко назвав основні здобутки галузі охорони здоров’я за 2013 рік. Зокрема, за його словами, протягом 2013 року Уряд доклав чималих зусиль для реформування фармацевтичного ринку та контролю за якістю ліків. Про це повідомила прес-служба Віце-прем’єр-міністра.

Костянтин Грищенко зауважив, що у 2013 році Україна стала на одну сходинку ближче до стандартів ЄС у сфері обігу лікарських засобів. Він нагадав, що цьогоріч імплементовано вимоги належної виробничої практики (GMP) та належної практики дистрибуції (GDP) ліків. З 15 лютого в Україні заборонено ввезення ліків, виробництво яких не відповідає GMP, а з 1 березня введено ліцензування імпорту.

рім того, Україна стала першою державою, яка ратифікувала Конвенцію Ради Європи з протидії фальсифікації лікарських засобів та аналогічним злочинам, що несуть загрозу суспільному здоров'ю - Конвенцію Медікрайм.

Системні кроки Уряду дозволили не допустити на внутрішній ринок України майже 9 мільйонів упаковок фальсифікованих, неякісних та незареєстрованих упаковок лікарських засобів на понад 150 мільйонів гривень.

Костянтин Грищенко також відзначив, що у 2013 році Уряд вжив серйозних кроків для полегшення доступу пацієнтів, зокрема сільської місцевості, до знеболюючих лікарських засобів. Так, в Україні вперше в історії був зареєстрований таблетований морфін і ведеться робота над збільшенням кількості аптек, де можна отримувати відповідні ліки.

За словами Віце-прем’єр-міністра, важливим Пілотним проектом є проект з відшкодування вартості лікарських засобів від гіпертонії. За цією програмою майже 6 мільйонів українців отримали ліки за компенсованими державою цінами і дана практика буде продовжена.

Згадав Костянтин Грищенко і про розбудову мережі закладів первинної ланки. За його словами, в Україні вже створено 662 з 777 центрів первинної медико-санітарної допомоги та зросла на 16%, або 778 одиниць за 11 місяців кількість амбулаторій.
Важливим кроком, як відзначив Віце-прем’єр-міністр, є реформування системи екстреної медичної допомоги. Цьогоріч було запроваджено дуже жорсткі норми прибуття бригад лікарів машин швидкої допомоги –10 хвилин для міста і 20 хвилин для сільської місцевості.

Крім того, Костянтин Грищенко назвав "безпрецедентним результатом в історії держави" рішення щодо закупівлі цьогоріч понад 1400 автомобілів швидкої допомоги. Також, наголосив Віце-прем’єр-міністр, важливими були кроки державної політики у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та гепатитів. Він нагадав, що прийнято проект Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки.

Водночас Костянтин Грищенко наголосив, що впродовж 2013 року охоплено антиретровірусною терапією близько 50% ВІЛ-інфікованих осіб, а за кілька років Уряд планує збільшити таке охоплення до 80%. Крім того, спостерігаються позитивні тенденції щодо зменшення показника смертності від туберкульозу на 7%.

Схожі статті