+380673870816 +380673870816

Як скоротити земельну чергу у Рівному, вирішували члени профільної комісії

В черзі на землю. В залі засідань міськвиконкому вже втретє збиралася депутатська комісія з вивчення ситуації, яка склалася із отриманням земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва в мікрорайоні Тинне. Мізкували місцеві обранці і над питанням про розроблення єдиного, а головне прозорого проекту положення про виділення землі для садівництва, городництва та власне будівництва у нашому місті. 

Черга на землю у Рівному з’явилася ще на зорі незалежності. Сьогодні охочих отримати у безоплатну власність земельну ділянку вже більше двох тисяч. Аби цей список скоротити нині місцеві обранці працюють над розробкою проекту положення про виділення землі для будівництва, городництва та садівництва. Спеціальну комісію міський голова Рівного Володимир Хомко наказав створити ще у жовтні. Нині її члени засідали уже втретє. Обговорили місцеві обранці й земельні питання на мікрорайоні Тинне.

Марія Конощук, депутат Рівнеради, голова земельної комісії:

- З метою розвитку окремих територій міста можливе залучення капіталовкладень із міського бюджету: на електропостачання, водопостачання, будівництво інженерних мереж, адже сьогодні орієнтовна ціна на дольову участь у цьому проекті 200 тисяч гривень. Ця сума не під силу соціально незахищеним громадянам, тому задача земельної комісії розробити таке положення, яке б передбачало можливість отримання земельних ділянок всіма категоріями населення.

Втім на думку члена земельної комісії Сергія Паладійчука, виділення бюджетних коштів на будівництво комунікаційних мереж в мікрорайоні Тинне несправедливе по відношенню до всіх інших рівнян. Тому він пропонує виділяти там земельні ділянки лише тим, хто в змозі самостійно все облаштувати.

Сергій Паладійчук, депутат Рівнеради, член земельної комісії:

- Люди хочуть отримувати земельні ділянки від міста безоплатно, тому ми їм таку можливість даємо, але вони мають для міста зробити якусь користь, тобто вони мають для міста зробити інфраструктурний позитив, наприклад, нормальні інженерні мережі для того мікрорайону, де вони будуть будуватися. Люди, які хочуть будуватися, повинні розуміти, що вони мають зробити там нормальні тротуари, нормальне освітлення, нормальну каналізацію.

Проте, такий механізм нівелює шанси отримати безкоштовну землю малозабезпеченим рівнянам.

Анатолій Чугуєвець, депутат Рівнеради, член земельної комісії:

- Якщо вони неплатоспроможні, то не можна їх з нашого міста викидати, а цим ми їм показуємо це. Тому нам потрібно закласти певну частину ділянок на тих людей, які не мають платоспроможності провести комунікації. 

Нині у Тинному місто може виділити під будівництво 400 земельних ділянок. Втім роздавати землю планують лише після того, як вирішать питання комунікаційних мереж. Сьогодні свої пропозиції з цього приводу мали шанс озвучити всі присутні члени комісії. На наступне засідання вони хочуть запросити також і начальника міського управління земельних відносин Василя Парчука, аби разом з ним детально проаналізувати ситуацію та промоніторити списки охочих отримати землю у безоплатну власність.

Схожі статті