Рівненський сміттєпереробний завод зупинив свою роботу

Рівненський сміттєпереробний завод зупинив свою роботу

З початку грудня у зв’язку з відсутністю встановленого тарифу на переробку сміття товариство "Укреко-Індастрі"  зупинило його діяльність. 

Призупинення роботи сміттєпереробного заводу пов’язано з тим, що у листопаді 2012 року вступили в дію зміни до Закону України "Про відходи", згідно до яких тариф мала би затвердити Національна комісія з питань ЖКГ, проте, вона за законом розробляє тарифи лише тим підприємствам, яким видає ліцензію. В Україні ж ліцензії на переробку та захоронення сміття законодавством не передбачено.

Міський голова Рівного Володимир Хомко коментуючи цю ситуацію зазначив, що колосальні збитки понесе власник, проте і для міської скарбниці зупинка заводу не принесе нічого хорошого.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Ситуація погана зі всіх точок зору. По-перше, з екологічної. По-друге, з економічної. Адже коли ми переробляли сміття, то ми не платили податок за розміщення твердих побутових відходів на сміттєзвалищі. З нового року податок знову збільшується, а тариф ми не можемо переглянути, бо немає порядку за яким би це зробити. Я спитав у міністерстві, що робити. Мені відповіли, що питання провисло, бо немає документів, якими б можна було затвердити тариф у нашій державі. Якщо підприємство працювало до цього, то воно певний тариф вже мало, хоч і поганий, але мало, а нове підприємство взагалі ніякого немає. Відповідно, якщо це ліцензована діяльність, то за це передбачені колосальні штрафи. Я дуже сподіваюсь, що це питання буде врегульоване досить швидко.

 

Переглядів: 1248
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту