Експорт зернових сягнув 16,4 мільйона тонн

Експорт зернових сягнув 16,4 мільйона тонн

Темпи експорту зернових цього року значно перевищили показники минулого. Так, на сьогодні за кордон вже продано майже на 24% більше зернових, ніж у 2012-2013 маркетинговому році. Зокрема, більше експортовано пшениці, кукурудзи, а також олійних культур. Про це повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства.

У цьому році аграріям вдалося зібрати 63 мільйона тонн зерна, що є гарною передумовою для нарощення обсягів експорту. Так, на сьогодні за кордон поставлено на 3,2 мільйона тонн. Товаровиробникам і трейдерам вдалося збільшити постачання пшениці на 14%, ячменю – майже на 12%, кукурудзи – 42%, а також олійних – на 60%. Загалом експортовано 16,4 мільйона тонн.

Найактивніше українські зернові купують країни Азії, Африки та Європи. Так, за 10 місяців поточного року ЄС придбав українських зернових та олійних на 2,2 мільярда доларів, азійські країни − на 2,4 мільярда доларів. Окрім того, до країн Африки Україна поставила зернових та олійних культур на суму 1,4 мільярда доларів.

До кінця маркетингового року ми плануємо експортувати до 32 мільйонів тонн зерна. Це є рекордом для України. Посприяло збільшенню постачань зернових за кордон відкриття нових ринків збуту, зокрема китайського. Саме туди з наступного року почнуться відвантаження сої та ячменю, а в перспективі і ріпаку.

Переглядів: 758
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту