+380673870816 +380673870816

На Рівненщині збільшився середній розмір пенсії

Про нинішнє та майбутнє пенсійної системи України сьогодні під час круглого столу говори члени громадської ради та фахівці пенсійної галузі. 

На початку грудня поточного року в Україні підвищили прожитковий рівень для непрацездатних осіб. Він склав 949 гривень. А це, відповідно, потягнуло за собою автоматизований перерахунок усіх пенсій для 280 тисяч пенсіонерів краю.

Василь Пасічник, перший заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області:

- В результаті зазначених перерахунків і призначення нових пенсій станом на 1 грудня ми маємо середній розмір пенсій по області 1373 гривні 22 копійки, а це на 5,5% більше, ніж за аналогічний період 2012 року.

Сьогодні свої пенсії люди похилого віку отримують через солідарну пенсійну систему, яка є дотаційною. Проте, майбутнім пенсіонерам, себто молоді, на неї не варто розраховувати, зазначають фахівці. Адже у післявоєнні роки в державі була дуже велика народжуваність, відповідно через певний час робочі сили почали поповнюватись, а пенсіонерів меншати. Тоді подібна система працювала, нині ж, коли на одного працюючого припадає щонайменше один пенсіонер, така система вже не витримує навантаження.

Нині Україна потребує впровадження багаторівневої пенсійної реформи, яка базується на державних накопичувальних фондах та едержавних пенсійних фондах. На другому рівні до державних накопичувальних фондів працюючі громадяни віком до 35 років повинні будуть щомісячно перераховувати від 2% до 7% від офіційної зарплатні. Відповідно після виходу на пенсію вони отримуватимуть доплату до основної пенсії в межах 30%. Тобто другий рівень так чи інакше зобов’яже молодих людей робити обов’язкові внески до певних фінансових інституцій. Натомість третій рівень не передбачає якихось обов’язкових щомісячних внесків певної чітко визначеної суми. В той же час на законодавчому рівні передбачено захист вкладів громадян.

Олександр Чеберяк, адміністратор ВНПФ "Резерв Рівненщини":

- Недержавний пенсійний фонд згідно до чинного законодавства не може бути банкрутом, а компанії, що супроводжують його діяльність, це компанії з управління активами. Адміністратор, а також банк-зберігач відповідають перед вкладником своїм майном і спеціально створеним резервним фондом.

Також вкладник недержавного пенсійного фонду може почати отримувати пенсії на 10 років раніше. У недержавному пенсійному фонді немає акціонерів, відповідно увесь дохід між вкладниками розподіляється порівну, а враховуючи накопичувальну систему, розмір виплат буде постійно зростати. Загалом учасники круглого столу зійшлись на думці, що вже сьогодні працюючим громадянам необхідно починати здійснювати внески у накопичувальні державні та недержавні фонди, аби в майбутньому забезпечити себе гідною пенсією, яка в ідеалі буде надходити відразу ж  з трьох джерел: основна виплата з солідарної системи, до 30% прибавки з державного накопичувального фонду та надбавка з недержавного пенсійного фонду відповідно до суми, яку накопичив громадянин.

Схожі статті