+380673870816 +380673870816

Що робити з "Рівнеоблводоканалом"?

Це питання вирішували члени робочої групи на своєму вже третьому засіданні. Створена вона була за дорученням голови облради Юрія Кічатого, аби вивчити питання передачі водопостачального підприємства у міську власність. 

2 роки тому депутати Рівненської обласної ради ухвалили рішення стосовно передачі "Рівнеоблводоканалу" у міську власність. Проте, через те, що місто нині фінансово неспроможне утримувати підприємство, питання його подальшої долі взялись вирішувати члени спеціально створеної робочої групи. В першу чергу вони відмінили рішення про передачу водоканалу місту, залишивши допоки його на балансі області.

Роман Василишин, голова робочої групи, депутат Рівненської облради:

- Ми прийняли рішення відмінити передачу водоканалу з обласної комунальної власності в міську. Місто цього гіганта своїм бюджетом не потягне. Рішення, приймалось тоді, коли тарифи затверджувала обласна рада. Зараз тарифи затверджує Національна комісія з енергетичних ресурсів в Києві. На сьогодні у нас тарифи на комунальні послуги, які затверджені в Києві не відповідають собівартості наданих послуг.

Така невідповідність тарифу стала наслідком того, що начебто цілком рентабельне підприємство почало нарощувати борги. На сьогоднішній день "Рівнеоблводоканал" заборгував за водовідведення "Рівнеазоту" більше 20 мільйонів гривень, хоча самому підприємству за різницею в тарифах винні більше 100 мільйонів гривень. За словами голови робочої групи Романа Василишина, проблема компенсації тарифної різниці сьогодні вже стала загальнодержавною і проблема водоканалу саме в ній, а не в невмілій господарській діяльності.

Роман Василишин, голова робочої групи, депутат Рівненської облради:

- Це об’єктивні проблеми. Коли різницю в тарифах ніхто не компенсує, то звідки брати ці гроші. В той же час певна частина людей не платить за водопостачання та водовідведення. Причому це не пенсіонери, які останню копійку складають для того, аби розрахуватись за комунальні послуги, а доволі заможні люди. В нас сьогодні населення винне за воду близько 15 мільйонів гривень.

Загалом за три свої засідання члени робочої групи вирішили рекомендувати відмінити рішення облради про передачу водоканалу у власність міста та вивчення питання можливості і умов передачі водоканалу в консесію, себто здачі в оренду. Також члени робочої групи ухвалили два звернення стосовно компенсації різниці в тарифах та затвердження обґрунтованого тарифу для населення. Остаточне ж слово в питанні майбутнього "Рівнеоблводоканалу" скажуть депутати обласної ради під час наступного сесійного засідання.

Схожі статті