+380673870816 +380673870816

На базі Рівненської станції екстреної медичної допомоги створюють єдину диспетчерську службу

Реформи у життя. З впровадженням екстреної медичної допомоги кордони виїзду швидкої стерті. Відтепер до хворого лікарі їздитимуть за принципом "хто ближче". Контролюватиме процес єдина оперативно-диспетчерська служба. Нині у області завершується етап її створення. Працюватиме вона на базі Рівненської станції екстреної медичної допомоги вже за місяць, - запевняють медики. 

Швидка медична допомога області справді стане швидкою. Нині на базі Рівненської станції екстреної медичної допомоги створюють єдину диспетчерську службу. Ремонтні роботи тут розпочали ще посеред літа та вже до кінця року обіцяють завершити.

Іван Зима, головний лікар КЗ "Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф":

- Практично ремонтні роботи на етапі завершення, буквально через 10 днів питання буде повністю закрите. На наступному тижні ми розпочинаємо монтаж GPS-трекерів, навігаторів на автомобілі медичної допомоги. Завозимо меблі, монтуємо апаратне обладнання, починаємо навчання диспетчерів, фельдшерів і працюємо.

Сьогодні з тим як тривають ремонтні роботи ознайомилася і заступник очільника краю Світлана Сад. Їй медики показали де та що буде знаходитися і як працюватиме.

Люфт:

- Тут у нас буде 6 робочих місць. За стінкою буде сидіти старший лікар і старший диспетчер. Робоче місце диспетчера, монітор з великим екраном, телефон, гарнітура. Він отримує виклик, на моніторі висвітлюється номер телефону, в електронному варіанті вписує прізвище, ім’я та по батькові, адресу хворого, якщо його ще немає в базі, обробляє інформацію і передає в цю кімнату, де будуть знаходитися диспетчери.

Подібна оперативно-диспетчерська служба вже функціонує на Закарпатті. Рівненська ж почне працювати лише за місяць. Її в області створили в рамках національного проекту "Вчасна допомога" і витратили на неї кругленьку суму.

Світлана Сад, заступник голови Рівненської ОДА:

- Я зараз достеменно не можу порахувати скільки коштів ми на неї витратили, але в кінцевому результаті ми порахуємо. Знаю, що сесією обласної ради на неї було виділено 5 мільйонів гривень, а саме на реконструкцію, добудову, монтування. 

Після того, як усе запрацює, жителі області швидку викликатимуть через Рівне: диспетчер в обласному центрі сам визначатиме з якого пункту швидкої допомоги лікарі їхатимуть до хворого. На дорогу бригаді медиків даватимуть 20 хвилин у райони та 10 - у місті. Машини контролюватимуть за допомогою GPS. Окрім того, до кінця року автопарк рівненської швидкої збільшиться на 35 нових автівок, 4 із них – це сучасні реанімобілі.

Схожі статті