Євромайдан по-рівненськи

Євромайдан по-рівненськи

Життя рівненського Євромайдану. Вже 13 день страйкує молодь у самому серці міста. Сьогодні вони прийняли рішення зробити табір відкритим для перехожих рівнян. 

Патріотична музика, державна символіка та розмови про євроінтеграцію за гарячим чаєм. Життя на рівненському майдані "кипить" щодня. Вдень тут купчиться близько сотні протестувальників. Вночі ж вони чергують погодинно. І у зв’язку з останніми подіями в країні, навіть на рівненському майдані як стемніє буває небезпечно.

Віталій Примак, координатор Євромайдану у Рівному:

- Кожного вечора трапляються випадки, коли до нас рвуться п’яні. І кожного вечора нашим охоронцям б’ють носа. От вчора, наприклад, наших активістів забрали як свідків. П’яного чоловіка, як провокатора, завезли на Пушкіна і там зареєстрували цей випадок.

Від грудневого холоду тут зігріваються чаєм, теплом від бочок і жодного алкоголю. Мітингувальники кажуть, що на території наметового містечка діє сухий закон. Ініціативна група навіть планує сформувати звернення до міського голови, аби заборонити у центрі продаж алкоголю та тютюнових виробів на момент функціонування майдану. Що ж до харчів, то на рівненському Євромайдані молодь не голодує. Працює тут польова кухня.

Віталій Примак, координатор Євромайдану у Рівному:

- Тут ми бачимо кухню. Дівчата нас годують. Чай, кава. Дівчата куліш варять. Рівняни нам приносять різні харчі. Вчора принесли 5 кілограмів свіжої курятини.

Протестує тут не лише молодь, подекуди можна побачити і безхатченків, котрі шукають натхнення на майдані.

Віталій Примак, координатор Євромайдану у Рівному:

- Цю людину я дуже часто тут бачу. Він малює тут. Ми не проти, щоб він тут був і не варто його звідси виганяти.

Увагу перехожих в наметовому містечку привертає й похоронний вінок.

Віталій Примак, координатор Євромайдану у Рівному:

- Коли ми поставили сцену, прийшов чоловік і приніс вінок нашому президенту. Раніше він висів на колонках, але зараз його тут повісили.

Планують мітингувальники обладнати ще один намет, де збиратимуть харчі, медикаменти та допомогу для столичних майданівців. Не кардинально, але іншу позицію відстоюють представники обласної молодіжної організації "Молоді регіони". Вони на майдані не мерзнуть, але в той же час теж за євроінтеграцію. Тільки поступову.

Богдан Масовець, голова обласної молодіжної громадської організації "Молоді регіони":

- "Молоді регіони" також за вступ в ЄС. Але ми вважаємо, що потрібно не емоціями керуватись, які нині є в суспільстві, а мати в думках висновки для чого нам туди вступати і що будемо мати. Ми впевнені, що ті люди на майдані, вони мало інформовані, бо перш за все треба розуміти для чого ми туди вступаємо, що це дає тим молодим людям, які хочуть вступити в Європейський Союз.

І попри різносторонність думок про євроінтеграцію та вплив цього процесу на Україну, більшість громадян все ж сподіваються, що складна ситуація протистояння, яка нині зависла над державою, все ж дійде до певного логічного завершення. Лишень гарантувати, що постраждалих від цих протиріч не буде - вже запізно.

Переглядів: 1583
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту