+380673870816 +380673870816

Рівненських студентів за мітинги на Євромайдані залякують недопуском до сесії

Чутки про "навчальні репресії" щодо студентів-учасників Євромайдану сьогодні підтвердили і самі спудеї. Під час прес-конференції представники рівненських вишів розказали місцевим журналістам про тиск, який на них чинять ректори ВНЗ. Втім запевнили, їх не залякати. Сьогодні вони збирають підписи та створюють у стінах своїх альма-матер страйкові комітети. 

Вони відклали конспекти та вийшли на майдан, аби відстоювати своє право жити у європейській державі. Втім нині за свою активну громадську позицію можуть поплатитися. Сьогодні рівненські студенти розповідають, аби не допустити їх участі у протестах на них чинять тиск у їх навчальних закладах. Залякують, мовляв, якщо підеш на майдан - не здаси сесію. А вона вже не за горами.

Богдан Соломка, студент Рівненського музичного училища:

- Є вчителі, які не підтримують нашу громадянську позицію, вони забирають із мітингу студентів на пари. Вони говорять, що ті, хто на Майдані, не здадуть сесію. Завжди лякають сесією. Дуже багато студентів їх бояться і не можуть вийти на мітинг.

Ольга Моргун, студентка Рівненського коледжу економіки та підприємництва:

- Викладачі, можна так сказати, не проти, але адміністрація нашого коледжу постійно ходить і дивиться, яка відвідуваність пар, а директор потім все контролює.

Олександр Кравченко, студент, громадський активіст:

- Дуже велика проблема в аграрному коледжі та в РДГУ. В РДГУ кажуть, що таких студентів або відрахують, або вони не здадуть сесію.

Тому нині студенти у стінах своїх альма-матер збирають підписи та створюють страйкові комітети, аби керівництво їх вишів офіційно дозволило їм відстоювати свою позицію на майдані.

Олена Скібіцька, студентка Рівненського економіко-технологічного коледжу НУВГП:

- Наш коледж зібрав лише 50 підписів і це підпільно, адже директор забороняє будь-який страйк, будь-які дії щодо того, аби його організувати. Вчора ми носили нашу заяву до директора, аби він її підписав і офіційно оголосив страйк в технікумі, адже в нас багато студентів хочуть цього страйку, але бояться про це заявити. Директора не було на місці. Сказали, що він десь в Сороки на нараді, а заступниця директора відмовилася підписувати цю заяву, мовляв, що нічого в нас не вийде.

У інших навчальних закладах ситуація дещо краща. Там студенти заяву про страйк підписують активніше, втім ставити під таким документом свій автограф керівництво вишів все ще не поспішає. Сьогодні у стінах своїх альма-матер спудеї створили вже 8 страйкових комітетів. Найуспішніший діє в медичному коледжі.

Аліна Дехтерук, студентка Рівненського базового медичного коледжу:

- Ми сьогодні вранці спілкувалися із нашим директором і він сказав, що він не проти, але з умовою, що студенти, які збираються на мітинги, повинні підписатися, що вони там дійсно були, а то в нас так виходить, що студенти кажуть, що йдуть на мітинг, а самі поспішають до гуртожитків.

Як правильно та офіційно оголосити про страйк, студентам розкажуть на сторінках методичного посібника, нині його вже формують спеціалісти, - каже громадський активіст Віталій Примак. Запевняє, якщо вся Україна страйкуватиме, то спудеям нічого переживати за сесію.

Віталій Примак, громадський активіст:

- Коли оголосять офіційно страйк, то навчальний процес у вишах призупиниться і розпочнеться із того часу, коли ситуація стабілізується у Києві та в Рівному.

А поки страйкові комітети створюють і у інших навчальних закладах. Студенти переконують, їх не залякати. Вони і надалі будуть відстоювати свою позицію, хоча і переживають за своє навчання.

Схожі статті