+380673870816 +380673870816

На Рівненщині розбудовують агропромислові комплекси

Рівненщина молочна. Нині у нашій області розвивається молочарство. Нових виробничих потужностей набирає і підприємство "Агро-Експрес-Сервіс". Сьогодні тут утримують півтори тисячі великої рогатої худоби. Та вже незабаром її кількість планують збільшити до 2100 голів. Для комфортного утримання тварин нині будують і нові корівники. 

На руїнах – новий молочний комплекс. Нині у корівниках підприємства "Агро-Експрес-Сервіс", що на Радивилівщині, утримують 730 голів дійного стада. Переважна більшість корівок вітчизняних порід.

Людмила Повх, заступник директора по тваринництву ПП "Агро-Експрес-Сервіс":

- Дійного стада 730 голів, все поголів’я 1560. Доїмо на корову 20,3 літра щодня. Валовий щоденний надій в нас становить 14600 - 14800. Молоко здаємо на Тернопільський молокозавод. За кожною дояркою закріплено 76-78 голів, кожна доярка має чотири апарати, три рази ми доїмо.

Втім незабаром кількість худоби планують збільшити до 2100 голів. Для її комфортного утримання нині будують нові та реконструюють старі корівники. Загалом 8 приміщень плюс сухостій, де корівки чекатимуть на отелення.

Ігор Перетятко, директор дільниці №7 ПП "Агро-Експрес-Сервіс":

- Найбільше приміщення – це сухостій. Там безприв’язне утримання і там мають бути усі європейські методи із вирощування та догляду за великою рогатою худобою. Там має бути басейн, тому що коли корова стоїть на сухостої, то найбільша проблема в неї з ратицями. Робимо басейн, корова туди заходить та намочує лапи в мідному купоросі і усі її грибки та хвороби нейтралізуються.

Повністю завершити реконструкцію та будівництво нових приміщень молочного комплексу планують за півроку. Нині успіхами підприємства тішиться і заступник очільника краю Анатолій Юхименко.

Анатолій Юхименко, заступник голови Рівненської ОДА:

- Ще декілька років назад тут були руїни, а сьогодні вкладаються кошти у будівництво та реконструкцію тваринницьких приміщень. Тут планується утримувати 2100 голів. Будемо займатися виробництвом молока.

З кожним роком молочні запаси в області зменшуються, бідкається Анатолій Юхименко. Відтак, аби в майбутньому уникнути дефіциту молока, нині варто акцентувати увагу на розбудові ось таких великих агропромислових комплексів, тим паче, що їх розвиток – це виконання соціальних ініціатив Гаранта держави.

Схожі статті