+380673870816 +380673870816

У Рівному діти з обмеженими можливостями відвідали музей ковальського мистецтва

Саме у Рівному функціонує єдиний в Україні музей сучасного ковальського мистецтва. На 20 квадратних метрах розташувались унікальні художні вироби з металу виготовлені ковалями з усієї країни. Подивитись на таку красу завітали діти з обмеженими можливостями громадської організації "Спілки інвалідів з дитинства "Передзвін". Екскурсію організував Рівненський центр зайнятості, що підтримує цих дітей та допомагає розширити кордони їх сприйняття.

Тяжкий грубий метал, що перетворився на мистецтво. В цьому музеї красуються своїми формами залізні квіти, стоять готові до гри королівські шахи, ніби оживають у танці чудернацькі силуети і охороняють від нападу зла войовничі лицарі. Поринути у металеву казку мали змогу діти з обмеженими можливостями громадської організації "Спілки інвалідів з дитинства "Передзвін". Рівненський центр зайнятості вже не вперше організовує подібні екскурсії для них, щоб відкрити і познайомити з таким багатогранним світом.

Лариса Масталярчук, заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Рівненського центру зайнятості:

- Ми вже організовували поїздки до лялькового театру, були вони в краєзнавчому музеї, познайомились з професією екскурсовода. Були на підприємстві "Рівне-Бурштин". Нині ми їх знайомимо з професією коваля.

Відтворити побачене, але з глини чи пластиліну спробують вже згодом діти з "Передзвону". Адже на базі Рівненського центру зайнятості вони не лише відкривають для себе нові професії та можливості, а й намагаються творити власноруч мистецтво.

Олена Гончарук, заступник голови громадської організації "Спілки інвалідів з дитинства "Передзвін":

- Наші діти мають вади розвитку і вони не можуть бути працевлаштовані. Центр зайнятості ж не зобов’язаний працювати з нами. Але з людської сторони, вони тісно співпрацюють. Дякуючи їм, ми потрапляємо на такі екскурсії, відкриваємо нові сторінки, бо більшість мам і дітей роками проводили вдома не знаючи, що вони не самі.

Що ж до музею. То цю колекцію металевих шедеврів засновниця збирала близько десяти років. Коли місця для залізної краси стало мало, пані Ніна вирішила не ховати її від людських очей, а продемонструвати якомога більшій кількості рівнян і гостей міста. На цьому колекціонер зупинятись не збирається. Мріє створити особливий, "ковальський" імідж для нашого міста.

Ніна Крока, засновниця музею:

- Це моя велика мрія. Я хочу, щоб наше місто було не лише гарне, квітуче, а й ковальське. Хочу, щоб у нас стояли ковальські вироби, які б радували не лише рівнян, а й гостей. 

Лише приємні враження залишились у дітей від побаченого. Світ прекрасного їм доволі близький. Головне, щоб завжди були поряд люди, які можуть познайомити їх з таким дивовижним мистецтво.

Схожі статті