+380673870816 +380673870816

Робота Рівненського льонокомбінату знову опинилася під загрозою зупинки

Нічийний водопровід. Точніше власник в нього є - це Рівненський льонокомбінат. Адже згідно договору купівлі-продажу водопровід, який подає воду на виробництво та пролягає через землі садового масиву Костромський, є частиною цілісного майнового комплексу ВАТ "Рівнельон", придбаного ще у 2008 році. Проте, в обласній Державній інспекції сільського господарства вважають, що в льонокомбінату взагалі немає жодного власного водогону. Допоки ж підприємство відстоює своє право власності на вищезгаданий водогін, прямісінько над ним розпочалось житлове будівництво. 

Робота Рівненського льонокомбінату знову опинилася під загрозою зупинки. Адже на землях садового масиву Костромський, де пролягає напірний водопровід, що постачає воду на підприємство нині розгорнулося житлове будівництво. Землі Великожитинської сільради, якими проходить водопровід, свого часу мали сільськогосподарське призначення. Проте, після зміни цільового призначення, вони опинились під забудовою. Для власників ділянок трубопровід став раптовою знахідкою, а в Державній інспекції сільського господарства Рівненщини кажуть, що згаданий водопровід в жодних документах не зазначений.

Віталій Бережнюк, юрист Рівненського льонокомбінату:

- Власники тієї земельної ділянки прийшли на льонокомбінат із вимогою, аби ми забрали свою трубу з їхнього наділу. Ми говоримо, що ця труба там лежить вже 50 років, по ній йде вода до Рівненського льонокомбінату. Ми звернулися до прокуратури з проханням провести перевірку. Фактично люди, що заплатили гроші за цю земельну ділянку і в яких є державні акти на руках, стали заручники як і ми. Адже вони купували не знаючи, що на їхній земельній ділянці проходить трубопровід.

На противагу офіційній позиції сільгоспінспекції, юристи льонокомбінату показують договір купівлі-продажу цілісного майнового комплексу, до якого входять 7 артезіанських свердловин та трубопроводи, що з’єднують їх з підприємством. Юристи побоюються, що трубопровід, який пролягає через садовий масив Костромський, може просто зникнути вслід за лініями електропередач, які знаходилися там раніше. Адже за висновками правоохоронців, лінії електропостачання свердловин взагалі ніколи не належали льонокомбінату.

Віталій Бережнюк, юрист Рівненського льонокомбінату:

- Нам прийшла відповідь схожа на відповідь Державної інспекції сільського господарства про те, що встановити осіб, які викрали залізобетонні опори чи встановити свідків даної події, а також чи знаходились опори там раніше, виявилося не можливо. Більше того, у постанові про відмову у порушенні кримінальної справи зазначається, що у договорі купівлі-продажу цілісного майнового комплексу ВАТ "Рівнельон" залізобетонні опори не вказані як власність останніх.

Стурбовані такою ситуацією і працівники льонокомбінату, що обслуговують той таки, мовляв, "неіснуючий" водопровід. Люди побоюються, що підприємство може залишитись без води, а відповідно, вони втратять роботу.

Бліц:

- Нема води - льонокомбінат не працює. І що тоді? З торбами знову йти у світ? В нас зараз є стабільна робота, стабільна зарплата. А вийде так, що роботи не буде. Скільки вже можна терпіти беззаконня цих чиновників?

Представники льонокомбінату не розуміють, як могла скластися настільки абсурдна ситуація, що їх водопровід, який фігурує в усіх документах купівлі-продажу, в Державній інспекції сільського господарства називають неіснуючим. На сьогоднішній день вони готуються до оскарження дій обласної Державної інспекції сільського господарства в суді, щоб там довести протиправність дій останніх та таким чином відвести загрозу зупинки виробництва Рівненського льонокомбінату через демонтаж водогону.

Схожі статті