+380673870816 +380673870816

У Рівненському перинатальному центрі допомагають новонародженим із маленькою вагою

Маленькі, беззахисні, але з правом на життя. За 9 місяців у Рівненському перинатальному центрі народилося 36 недоношених діток з вагою у півтора кілограма та 12 з масою до одного кілограма. Життя 75% з них вдалося врятувати медикам. 

Ці маленькі ангелята як ніхто заслуговують на життя. 10% від усіх народжених в Рівненському перинатальному – це недоношені малюки. Свою довгоочікувану донечку пані Віра народила на 31 тижні з вагою в один кілограм 800 грамів. Крихітку помістили в спеціальний інкубатор. Нині їй вже тиждень, малеча починає набирати вагу та знаходиться в окремій палаті з мамою.

Віра, мама:

- Вона вже набирає вагу. І ми впевнені, що все буде добре. Я задоволена, що в нашій країні є такий заклад, у якому допомагають недоношеним діткам вижити.

Ось у цьому приміщенні відділення інтенсивної терапії знаходиться дев’ять ліжок для новонароджених. Медики кажуть, що вони тут ніколи не пустують. Крихіток повертають до повноцінного життя за допомогою надсучасної апаратури, придбаної за кошти Нацпроекту "Нове життя" та програми фонду Віктора Пінчука "Колиска надії". Нині у відділенні "виходжують" п’ятьох недоношених діток, найменший малюк важить всього 920 грамів.

Оксана Новікова, завідувач відділення інтенсивної терапії новонароджених:

- Допомагаємо їм жити. Створюємо умови приближені до внутрішньоутробних. Тепло, молоко, щоб було тихо, волого, темно. Температуру тіла утримуємо. Якщо порівнювати те, що було до моменту відкриття перинатального центру, то такі діти нині мають великі шанси на життя.

Адаптуватись малюку до нового середовища допомагають і спеціальні методики, які практикують в перинатальному. Наприклад, метод кенгуру – це коли недоношену дитинку прикладають до маминого, такого рідного тіла. Спочатку на кілька годин, а потім і на увесь день.

Галина Ковальова, заступник головного лікаря Рівненського перинатального центру:

- Методика дозволяє нам краще адаптувати дитину до навколишнього середовища, робить профілактику зупинки дихання, дитина краще засвоює їжу й тим самим набирає вагу. Найдорожче, що в неї є – це мама. Запах материнського молока і мамина розмова стимулює її до росту, розвитку.

Усі етапи адаптації недоношена дитинка може пройти не покидаючи перинатальний центр, - кажуть медики. Починаючи з пологів, потім у відділенні інтенсивної терапії і постінтенисвного догляду та виходжування недоношених дітей. Згодом, коли малеча з мамою потраплять додому, її стан здоров’я контролюватиме дільничний педіатр. У Рівненському перинатальному кажуть, що у наступному році Міжнародний день недоношених діток відзначать круглим столом за участю провідних спеціалістів у цій сфері. Обіцяють запросити і мам з дітками, життя яких вдалося врятувати.

Схожі статті