+380673870816 +380673870816

В МЕГУ до Дня вшанування пам’яті жертв Голодомору провели круглий стіл

Німа правда України. Голодомор 1932-1933 років. Пам'ять безневинних жертв вшанують вже цієї суботи. Про одну з найбільших трагедій нашого народу сьогодні вкотре згадували та аналізували провідні історики та студенти під час круглого столу в Міжнародному економіко-гуманітарному університеті.  

Мільярди вір зариті в чорнозем. Мільярди щасть – розвіяні у прах. Голодомор, себто масову колективізацію селян 1932-1933 років більшість істориків нашої держави називають нічим іншим, як злочином радянської влади проти українського народу. Мова йде про мільйони замордованих. За неточними даними, які ніколи не стануть офіційними через замовчування, загинуло від 4 до 7, а то й більше мільйонів українців. Такий результат політики тодішнього справді червоного комуністичного режиму.

Анатолій Снігур, кандидат історичних наук:

- Це нищення культури, мови, української інтелігенції, селянства. Створення репресивного апарату. Репресії, які охопили Радянський Союз в 1937 році почалися в Україні задовго перед цим, в 30-х роках.

Про трагедію українського народу напередодні річниці вшанування пам’яті жертв Голодомору вкотре згадали та обговорили провідні історики із студентством. В рамках днів історико-філологічного факультету, молоді представили також тематичну виставку з краєзнавчого музею та фільм із кривавою хронікою тих років.

Володимир Борейко, проректор з наукової роботи МЕГУ:

- Сьогодні ми говоримо зі студентами на цю тему для того, щоб це не повторилося, щоб не прийшли знову до влади ті люди, які можуть заморити мільйони. 

Голодомор в Україні як акт геноциду визнаний більш ніж двадцятьма країнами світу. Наша держава і досі добивається історичної справедливості.

Володимир Борейко, проректор з наукової роботи МЕГУ:

- Питання Голодомору піднімалося на рівні ООН, але блокувалося. Нині все більше керівників визнають, що це був дійсно злочин проти народу.

Україна й сьогодні пожинає плоди та наслідки Голодомору. Біль тих замордованих та заляканих поколінь передається нам генетично, - кажуть дослідники. Усе це ніде не зникає, а проростає в свідомості нації на віки. В пам'ять мільйонів замордованих вже цієї суботи українці запалять свічки.

Схожі статті