+380673870816 +380673870816

Маленькі рівняни разом зі своїми батьками досліджували власний родовід

Робили вони це не лише для того, аби дізнатися про історію свого роду та власне походження, а й задля участі у щорічному міському конкурсі серед учнів початкових класів "Літопис мого родоводу". 

Фінал десятого ювілейного конкурсу серед учнів початкових класів навчальних закладів Рівного "Літопис мого родоводу" нещодавно пройшов на базі 19 школи-ліцею. В його рамках малеча разом зі своїми батьками, дідусями та бабусями досліджували глибину власного генеалогічного дерева. Цьогоріч участь у конкурсі взяло близько сорока учнів 1-4 класів загальноосвітніх закладів міста. Проте, призові місця вибороли лише дванадцятеро.

Валентина Заєць, вчитель початкових класів НВК школи-ліцею №19:

- Тут є покоління, які дослідили свій рід до 6 та 8 поколінь. Це дуже громіздка робота. Тут є сім’ї, які вже не вперше беруть участь у конкурсі, вони з кожним роком все вдосконалювали свої дослідження і дійшли до такої перемоги. За 10 років проведення конкурсу, я так думаю, що вже близько 500 родин взяли участь у конкурсі.

Валентин Данилюк разом зі своїм сином, до речі, теж Валентином, у конкурсі брали участь вже втретє. За словами чоловіка, шукати інформацію про своє походження справа хоча і цікава, проте, не із легких.

Валентин Данилюк, батько учасника конкурсу:

- Вперше, коли ми брали участь у конкурсі, наша робота була досліджена до третього коліна. Зараз ми вже прослідкували наш родовід до 4 коліна. Проте, це не так просто робити, адже історії в архівах здебільшого не збереглося і це все передається з вуст в уста. Також нам допомагають світлини.

Під час дослідження свого коріння сім’я Данилюків з’ясувала, що в їхньому роду тече українська та татарська кров. Адже їх прапрапрабабуся була зі шляхетного роду і звали її Шамсінахар. Враховуючи таку цікаву історію, Валентин Данилюк зі своїм сином на досягнутому зупинятися не збираються і вже зараз готуються до участі у наступному конкурсі. За підсумками ж цьогорічного, автори найкращих дванадцяти робіт отримали призи та відзнаки.

Схожі статті