+380673870816 +380673870816

У НВГП хотіли змінити інтернет-провайдера, а вийшло непорозуміння

Не влаштовує якість інтернет-послуги, відтак вирішили змінити провайдера. Про таке рішення місцевих журналістів днями повідомило керівництво Національного університету водного господарства та природокористування. Нагадаємо, телекомунікаційні послуги для цього вишу впродовж останніх 5 років надавала компанія "Воля-кабель". Втім нині у ректораті не бачать доцільності продовжувати цю співпрацю. 

Телекомунікаційні послуги університету водного господарства та природокористування із 2008 року надавала компанія "Воля-кабель". Втім нині цим інтернет-провайдером тут не задоволені.

Микола Корецький, в.о. ректора НУВГП:

- Нині сучасна вимога будь-якого вишу в будь-якій точці мати функцію вай-фай, тим більше для такого вишу як НУВГП. Такої функції немає. Тим більше ті функції і та якість, а особливо те, що творилося у 7 та 8 гуртожитках, привело до того, що потрібно шукати нового провайдера.

І такий провайдер знайшовся.

Микола Корецький, в.о. ректора НУВГП:

- До нас звернувся провайдер, який запропонував більш якісні послуги - починаючи зі швидкості 1 гігабіт в секунду, з готовністю самостійно профінансувати встановлення мережі, вартість якої 1,5-2 мільйони гривень, взяти на обслуговування усі корпуси, забезпечити надання послуг на високому рівні.

Через це власне і виникла потреба розірвати домовленості із компанією "Воля-кабель". Генеральний директор інтернет-провайдера Сергій Бойко такому рішенню не перечить, але в свою чергу запевняє, усі послуги надавали якісно.

Сергій Бойко, генеральний директор компанії "Воля кабель":

- Ми надаємо послуги, які були замовлені університетом в повному обсязі. З боку університету був обраний відповідний тарифний план, який сьогодні передбачає відповідно швидкісні характеристики та відповідно пакет кабельного телебачення. Також ми надавали і додаткові послуги, які хотів університет. Вай-фай, якщо потрібно, він надавався б і на всій території університету.

Водночас свої телекомунікаційні послуги університету надавала також і інша мережа – "Campus Networks", яку представляє приватна особа Оксана Пашинська. Договір із нею був підписаний в 2010 році екс-очільником вишу Василем Гуріним. У цій угоді Микола Корецький нині вбачає корупційну складову, мовляв пані Пашицька є дочкою колишнього ректора і якість послуг, які вона надає, не відповідають нормам. Втім студенти із цим не погоджуються. Саме вони звернулися до агентства журналістських розслідувань "Четверта влада" з проханням допомогти залишити існуючого інтернет-провайдера.

- Я проживаю в гуртожитку НУВГП, - пише на електронну пошту "Четвертої влади" студент, який попросив не називати його імені.

– Користуюсь послугами студентської мережі "Campus Networks" з перших днів навчання… Провайдер мене повністю задовільняє і змінювати його на інший не маю бажання. Аналогічну думку мають інші студенти студмістечка НУВГП. Останнім часом пішли чутки, що у нас з’явиться новий провайдер і що теперішньої мережі не стане взагалі.

Звернулися студенти за допомогою і до голови Рівненської обласної організації НСЖУ Дмитра Тарасюка.

Дмитро Тарасюк, голова Рівненської обласної організації НСЖУ:

- Суть їх звернення полягала в тому, що вони проти, аби їм змінювали інтернет-провайдера. Тому що сьогодні для студента важливо те, аби послуги були якісні і якомога дешевші. Саме з цих міркувань я і звернувся до пана Корецького, хоча паном його назвати важко, я просто намагався змалювати йому ситуацію, яка склалася сьогодні на ринку, як журналіст, а не як представник нацради. На що він мене в грубій формі перебив. Я звичайно сказав те, що думав про нього, що ця людина веде себе неадекватно.

Втім Микола Корецький звернення пана Тарасюка розцінює як погрози та тиск на нього. Тому нині він поскаржився на останнього в прокуратуру, також до Комісії з журналістської етики та в Національну раду України з питань телебачення та радіомовлення. В свою чергу Дмитро Тарасюк нас запевнив, що пану Корецькому він не погрожував. А прояснити ситуацію допоможуть самі студенти. Однак, поки що сміливих на камеру відкрито розповісти про проблеми, нашій знімальній групі знайти не вдалося.

Схожі статті