+380673870816 +380673870816

На Рівненщині до розробки проекту "Волинь туристична" долучатимуть представників нацменшин

В рамках проекту "Волинь туристична" унікальний за своєю історією та архітектурою Тараканівський форт незабаром почнуть відновлювати, аби зробити його туристичною меккою Рівненщини. Ініціатори проекту також працюють і над розширенням туристичних маршрутів, які пролягають через наш край. Для цього сьогодні вони зустрілися з представниками нацменшин Рівненщини, аби обговорити питання розширення переліку туристичних об’єктів. 

Проект "Волинь туристична" сьогодні вже має власний інтернет-ресурс, на якому кожен бажаючий може ознайомитись з історичними об’єктами краю та прокласти собі туристичний маршрут мальовничими місцями. Проте, аби зацікавити ще більшу кількість подорожуючих, в рамках проекту вирішили посилити співпрацю з місцевими національними меншинами, аби ті запропонували туристично-привабливі об’єкти безпосередньо пов’язані з певним народом. Організатори сподіваються, що це дасть можливість популяризувати "Волинь туристичну", а відповідно і збільшити надходження від туризму. Проте, окрім економічного збагачення, тут дуже важливу роль відіграє культурна співпраця.

Олексій Губанов, заступник голови Рівненської ОДА:

- Співпраця і взаємодія з представниками національних меншин це дуже важливий пріоритет, на чому постійно наголошує президент. Ми маємо постійно підтримувати зв’язок та шукати спільні теми і таким чином об’єднувати Україну.

Ініціатори проекту свого часу зверталися до керівників організацій різних національних меншин з проханням розробити подібні туристичні маршрути. Наразі свої пропозиції озвучили представники єврейської громади.

Герш Фраєрман, голова Рівненської єврейської громади:

- Ми запропонували місця для туристичних маршрутів. Це такі міста як Остріг, де була єврейська громада. Сьогодні там є  єврейські поховання. Туди приїжджає дуже багато хасидів. Там зараз впорядковують кладовище, яке було знищене за часів радянської влади. 

Окрім пам’яток культури та архітектури різних національностей, в рамках проекту "Волинь туристична" працюють над створенням етнопарків, одним з яких є "Волинський майдан".

Олексій Губанов, заступник голови Рівненської ОДА:

- Це не музей. Це скоріше постійно діючий майданчик. Тут можна буде знайти традиційні сувеніри і навіть традиційні продукти харчування та страви. Це все для того, аби в одному місці можна було компактно і зручно побачити всю автентику Волині.

Наразі ведеться активна робота над відновленням Тараканівського форту та створенням етнопарку "Давнослов’янське місто" поблизу Радивилова, що відтворюватиме історію дохристиянського періоду. Свої пропозиції представники нацменшин мають подати до кінця року. Тобто з наступного року туристи, зайшовши на сайт проекту, мали змогу знайти інформацію, наприклад, про місце розташування єврейського кладовища чи чеського поселення.

Схожі статті